2. GENÇ TİCARET KÖPRÜSÜ PROJESİ BAŞLIYOR

Genç MÜSİAD Bursa ve İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği işbirliğinde düzenlenen Genç Ticaret Köprüsü projesinin 2’ncisi başlıyor.

 

Ülkeler Arası ticaret bağlantılarının genişletilmesi ve iş birliği olanaklarının artırılması ile MÜSİAD Bursa Şubesi üyelerinin ihracat ve dış ticaret alanındaki yetişmiş personel ihtiyacının karşılanması amacıyla Genç MÜSİAD Bursa ve İpekyolu Uluslararası Öğrenci işbirliğinde düzenlenen Genç Ticaret Köprüsü projesinin 2’ncisi için protokol imzalandı.

Genç MÜSİAD Bursa  ev sahipliğinde düzenlenen protokol imza törenine; MÜSİAD Bursa Şubesi yönetim kurulu üyeleri, Genç MÜSİAD Bursa Başkanı Abdüssamed Kahraman ve yönetim kurulu üyeleri, İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan, UDEF Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Malik Taylan ve 22 ülkeden 40 öğrenci katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılışında konuşan Genç MÜSİAD Bursa Başkanı Abdüssamed Kahraman, “Geçtiğimiz yıl birincisini nihayetlendirdiğimiz projemizin, 2’ncisini başlatıyoruz. Başlatmış olduğumuz projemizde geçen yıl Bursa’da öğrenim gören misafir öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimine yönelik faaliyetler gerçekleştirdik. 2.sini düzenleyeceğimiz projemiz ile misafir öğrencilerin, MÜSİAD Bursa Şubesi üyelerinin ihracat ve dış ticaret alanındaki birimlerinde istihdam edilmelerini amaçlıyoruz. Bu projeyle hem şehrimizin hem de ülkemizin ekonomisine katkı sunmak arzusundayız. Genç Ticaret Köprüsü projemizin her yıl daha da gelişerek devam edeceği inancındayım. Projenin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERİN POTANSİYELİ ORTAYA ÇIKARILACAK

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan ise, “Derneğimiz ve Genç MÜSİAD Bursa  iş birliği ile gerçekleştireceğimiz projenin 2’ncisinin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bursa’da okuyan uluslararası öğrencilerin potansiyelinin ortaya çıkarılmasını ve istihdam edilmesini hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Konuşmaların ardından Genç MÜSİAD Bursa Başkanı Abdüssamed Kahraman ile İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan protokolü imzaladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. WhatsApp Image 2022 01 14 at 14.19.14 1 2. GENÇ TİCARET KÖPRÜSÜ PROJESİ BAŞLIYOR için yorumda bulun

    2. GENÇ TİCARET KÖPRÜSÜ PROJESİ BAŞLIYOR için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 2. GENÇ TİCARET KÖPRÜSÜ PROJESİ BAŞLIYOR için ilk yorumu yapabilirsin.