Bugün burada Mudanya Belediyesinin almış olduğu yıkım kararlarının tekrar gözden geçirip bunu daha az bir hasarla, ortak bir yol bulup çözüme kavuşturabileceğimiz konusunda biz mağdurlar olarak inanmış durumdayız.

Şuanda içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar, yakın geçmişte yaşadığımız ve hala etkisinde olduğumuz Pandemi şartlarından dolayı bu yıkımların yapılması bizleri daha zor duruma sokacaktır.

Geçmiş dönemde imar barışı adı altında Yapı Kayıt Belgelerini alan vatandaşların halen mağduriyetleri devam etmektedir. Yıkım kararı endişesi ile bir yol aramaktadırlar.

90’lı yıllardan bu yana Söğütpınar, Eğerce, Mesudiye ve Ayazma bölgesinde yapılaşma sürat almış olup Mudanya Belediyesi bu bölgeler için bir imar planı çalışması hayata geçirememiştir.

Bugün belediyenin almış olduğu bu yıkım kararları ‘ İmar Planına Aykırı Yapı’ adı altında yapılmaktadır. Şuanda bölgede hayata geçirilmiş olan bir İmar Planı bulunmamaktadır. Mudanya Belediyesi tarafından bize ulaşan ilk tebligatta yapınızı ruhsatlandırılması istendi. Belediyeye ruhsat almak için gittiğimizde o bölgede yürürlükte olan bir İmar Planı olmadığından ruhsat verilemeyeceği söylendi.

Şuanda burada bulunan mağdur kişilerin Mudanya Belediyesi ile hukuki süreçleri devam etmekte olup mahkeme henüz sonuçlanmamış, bir karara bağlanmamıştır. Buna rağmen Mudanya Belediyesinin ısrarcı tutumu maddi ve manevi olarak bize zarar vermektedir.

Bizler burada Türk Adaletine güveniyoruz ve inanıyoruz ki bizleri bu konuda mağdur etmeyeceklerdir.

Burada toplanmamızdaki amaç anadilimizde duygularımızı, düşüncelerimizi, şikayet ve mağduriyetimizi dile getirmek ve buna bağlı olarak kesin bir çözüme ulaşmaktır.

Siz saygıdeğer basın mensupları, değerli arkadaşlarım ve sayın CHP il başkanım İsmet Karaca beyefendinin bizleri dikkate alıp şikayetlerimizi dinleyip zaman ayırdığı için hepinize sonsuz teşekkürler.

Bizler mağdur olarak inanıyoruz ki ilgili makamlar bize en kısa sürede çözüm bulacaklardır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Mudanya imar barişi mağdurlari... güncel bursa için yorumda bulun

    için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak için ilk yorumu yapabilirsin.