‘ABD ve Rusya birbirine ateş açarsa bu dünya savaşına yol açar’

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya-Ukrayna krizine yönelik yaptığı açıklamada, “ABD vatandaşları derhal ülkeden ayrılmalı” dedi. ABD’lilerin tahliyesi için Ukrayna’ya asker göndermeyeceğini vurgulayan Biden, “ABD ve Rusya birbirlerine ateş açmaya başlarsa bu bir dünya savaşı olur” ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Joe Başkan, ABD’li yayın kuruluşu NBC News kanalına başta Rusya-Ukrayna krizi olmak üzere gündemdeki konularla ilgili röportaj verdi. Biden Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yönelik tehdidin devam ettiğini belirterek, “ABD vatandaşları derhal ülkeden ayrılmalı” ifadelerini kullandı.

“Bu bir terör örgütüyle uğraşmaya benzemiyor” diyen Biden, “Dünyanın en büyük ordularından biriyle karşı karşıyayız. Bu çok farklı bir durum ve işler çabucak çığrından çıkabilir” şeklinde konuştu.

kaynak iha

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. ghcvjbkl ‘ABD ve Rusya birbirine ateş açarsa bu dünya savaşına yol açar’ için yorumda bulun

    ‘ABD ve Rusya birbirine ateş açarsa bu dünya savaşına yol açar’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘ABD ve Rusya birbirine ateş açarsa bu dünya savaşına yol açar’ için ilk yorumu yapabilirsin.