ABD’li yetkililer getirdi

Reyhanlı saldırısının talimatını verdiği iddia edilen Memet Gezer, tutuklu bulunduğu ABD’den Türkiye’ye getirildi.

Reyhanlı saldırısının planlayıcısı Yusuf Nazik ifadelerinde, saldırının talimatını ABD’de tutuklu bulunan uyuşturucu baronu Memet Gezer’den aldığını itifar etmişti.

Gelen itifarın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü ile Interpol Europol Daire Başkanlığınca gerekli çalışmalar yapılarak, ABD’li yetkililer ile temasların ardından sınır dışı edilmesi hususunda mutabık kalındı.

ABD’li yetkililer getirdi

Sürecin ardından Gezer, ABD’li yetkililerle bugün sabaha karşı Türkiye’ye geldi.

Türk polisi Gezer’i İstanbul Havalimanı’nda teslim alarak işlemlerini yapmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü.

17 suçtan aranıyordu

9 Mayıs 1967 Antakya doğumlu olan Memet Gezer, “uyuşturucu ve uyarıcı madde ticareti yapma ve sağlama” suçundan kırmızı bültenle uluslararası düzeyde, “silahlı terör örgütüne üye olma” ve “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma” gibi muhtelif 17 suçtan ise ulusal düzeyde aranıyordu.

Reyhanlı saldırısı

Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde belediye binası yanı ile PTT binası önünde 2013’te gerçekleşen iki ayrı patlamada 53 kişi yaşamını yitirmiş, 912 konut, 891 iş yeri ve 148 araç zarar görmüştü.

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beige Simple Photo Fashion Youtube Thumbnail 88 ABD’li yetkililer getirdi için yorumda bulun

    ABD’li yetkililer getirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ABD’li yetkililer getirdi için ilk yorumu yapabilirsin.