Annelerden genç şampiyona ödül

ANNELERDEN GENÇ ŞAMPİYONA ÖDÜL

Geleneksel iftar davetinde bir araya gelen Türk Anneler Derneği (TAD) Bursa Şubesi üyeleri, henüz 13 yaşında Türkiye ve dünya satranç şampiyonu olan Ediz Gürel’i ödüllendirdi.

Türk Anneler Derneği (TAD) Bursa Şubesi üyeleri, her yıl ramazan ayında geleneksel olarak düzenlenen iftar davetinde buluştu. Büyük ilgi gören iftarda dernek üyelerinden Özlem Gürel’in oğlu olan 13 yaşındaki Türkiye ve dünya satranç şampiyonu Ediz Gürel’e başarılarından dolayı ödül takdim edildi. Genç şampiyona ödülünü öğretmeni Emine Örnek verirken, gecede anne Özlem Gürel ise gurur gözyaşlarına boğuldu.

BÜYÜK GURUR YAŞATTI

Gecenin açılış konuşmasını yapan TAD Bursa Şubesi Başkanı Sibel Gönülkırmaz, Ediz Gürel’in elde ettiği derecelerle ailesini olduğu kadar kendilerini de çok gururlandırdığını söyledi. Başkan Gönülkırmaz genç şampiyona başarılarının devamını dilerken, Emine Örnek ise Ediz Gürel’in tüm gençlere örnek olduğunu dile getirdi. 30 Nisan – 5 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan Dünya Rapid& Blitz şampiyonasına katılacak olan 13 yaşındaki Ediz Gürel’in bugüne dek satrançta elde ettiği dereceler şöyle;

2019 Avrupa Okullar Şampiyonası 3. Olarak Candidate Master ünvanı

2020 Türkiye 12 yaş şampiyonu

2021 Akdeniz Ülkeleri Şampiyonası Fide Master ünvanı

2021 Dünya Rapid Şampiyonası dünya 14 yaş şampiyonu

2022 International Master ünvanı ve Türkiye’nin International Master ünvanlı en genç sporcusu

2022 Grand Master ünvanı için ilk normu kazandı ve TBMM Kupası Türkiye 2.’si ve 20 yaş altı Türkiye şampiyonu oldu.

resimaltları;

1- TAD üyeleri adına Ediz Gürel’e ödülünü tanınmış eğitimci Emine Örnek verirken, TAD Bursa Şubesi Başkanı Sibel Gönülkırmaz da Ediz’in annesi Özlem Gürel’e çiçek takdim etti.

2- TAD üyeleri, bu renkli gecenin anısına hep birlikte objektif karşısına geçtiler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Annelerden genç şampiyona ödül Annelerden genç şampiyona ödül için yorumda bulun

    Annelerden genç şampiyona ödül için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Annelerden genç şampiyona ödül için ilk yorumu yapabilirsin.