Balkantürksiad mecliste vekillerle görüştü

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Bursa Milletvekillerini ziyaret

– Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (BALKANTÜRKSİAD), Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Bursa Milletvekillerini ziyaret ederek Bursa şehri ve sektörel bazda iş dünyasında yaşanan bazı sorunlarla ilgili talepleri içeren dosyayı kendilerine sundu.

BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir ve Yönetim Kurulu Üyeleri önceki gün TBMM’ye giderek Bursa Milletvekilleri ile bir araya geldi. BALKANTÜRKSİAD heyeti ziyaret kapsamında; Geçmiş Dönem Başbakan Yardımcısı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu ile AK Parti Bursa Milletvekilleri Refik Özen, Atilla Ödünç, Emine Yavuz Gözgeç, Zafer Işık ve Mustafa Esgin; CHP Eğitim Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Bursa Milletvekili Prof. Dr. Lale Karabıyık ve CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu; İYİ Parti TBMM Grup Başkanı, Bursa Milletvekili Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu ve İyi Parti Uluslararası Politikalar Başkanı, Bursa Milletvekili Ahmet Kamil Erozan ile görüştü. Başkan Şakir, görüşmelerde 29 maddeden oluşan dosyayı kendilerine sunarak beklenti ve taleplerini iletti.

“Verimli bir görüşme oldu”

Meclis ziyaretinde Milletvekilleri ile yaptıkları görüşmeleri değerlendiren BALKANTÜRKSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Şakir, “Oldukça verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Bireysel taleplerimiz dışında tamamen iş dünyasının, üyelerimizin ve şehrimizin sorunlarını, kendi bakış açımızla vekillerimize arz etmeye çalıştık. Bu kapsamda vekillerimize, Bursa ile ilgili sorunlar ve üyelerimizin sektörel taleplerini içeren dosyamızı da sunduk. Bu vesile ile ilgileri için kendilerine çok teşekkür ederim. MHP Heyeti ile de görüşecektik ancak kendileri o gün Meclis’te olmadıkları için başka bir zaman için söz almış olduk” dedi.

29 maddeden oluşan dosya sunuldu

Hazırladıkları dosyanın içeriğine de değinen Başkan Şakir, şunları söyledi: “Vekillerimize; Şehrimiz için önemli olan hızlı tren ve Bursa Organize Sanayi Bölgelerine yol bağlantılarının bir an önce yapılması,  KDV’ler ile ilgili sıkıntıların giderilmesi, Türkiye sınırları içinde yapılan bazı kamu ihalelerinde yer alan ‘İthal ve Avrupa menşeili ürün kullanma zorunluluğu’nun kaldırılması, Suudi Arabistan’ın Türk mallarına uyguladığı ambargo nedeniyle yaşanan maddi kayıpların olmaması için söz konusu ülkeyle ticari ilişkilerin iyileştirilmesi, Gıda fiyatlarındaki yükselişin kontrol altına alınması, Resmi kurum ve kuruluşlardaki personelin kaliteli hizmet verebilmesi adına eğitim programlarının arttırılması, Yerli üretim ve hizmet sektörüne çeşitli teşviklerde bulunularak sektörlerin rahatlatılması, Hammadde fiyat artışlarına çözüm bulunması ile Yurt içi ve yurt dışı fuarların maddi olarak desteklerinin artırılması gibi konular başta olmak üzere 29 maddeden oluşan bir dosya sunduk.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. 3 Iyi Parti Balkantürksiad mecliste vekillerle görüştü için yorumda bulun

    Balkantürksiad mecliste vekillerle görüştü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Balkantürksiad mecliste vekillerle görüştü için ilk yorumu yapabilirsin.