BALKANTÜRKSİAD ÖZBEKİSTAN HEYETİNİ AĞIRLADI…

Balkan Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (BALKANTÜRKSİAD) misafiri olarak Bursa’ya gelen Özbekistan Heyeti ile ekonomik iş birliği konuları görüşüldü.

Semerkand Bölgesi Vali Yardımcısı Xamrayev Oybek Nematovich, Bulung’ur Bölgesi Vali Yardımcısı Razzoqov Shavkat Abdug‘afforovich, Ürgüt Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Madarov Gaffor’dan oluşan Konuk Heyet, BALKANTÜRKSİAD üyelerinin işyerlerinde de incelemelerde bulundu.

Dernek Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantının açılışında konuşan BALKANTÜRKSİAD Başkanı Fatih Şakir, Özbekistan ile Türkiye ilişkilerinde ekonomik, kültürel ve siyasal açıdan günümüzde en parlak dönemin yaşandığını söyledi.

Özbekistan’ın Bursa Fahri Konsolosu Ali Baklan da konuşmasında Bursa’nın üretim ve dış ticaret kabiliyetleri bakımından Özbekistan ile pek çok alanda iş birliği yapabileceğine dikkat çekti.

Konuk Heyete Başkanlık yapan Semerkand Bölgesi Vali Yardımcısı Xamrayev Oybek Nematovich de fırsatlar ülkesi durumundaki Özbekistan’ın Orta Asya’nın merkezi durumunda olduğunu dile getirdi.

Toplantının devamında Türkiye ile Özbekistan arasındaki yatırımlar ve karşılıklı ticaret imkanları değerlendirildi.

Heyet üyeleri daha sonra MİNİA BALKANTÜRK Parkı’nı gezdiler.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BALKANTURKSIAD OZBEKISTAN HEYETINI AGIRLADI… BALKANTÜRKSİAD ÖZBEKİSTAN HEYETİNİ AĞIRLADI… için yorumda bulun

    BALKANTÜRKSİAD ÖZBEKİSTAN HEYETİNİ AĞIRLADI… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BALKANTÜRKSİAD ÖZBEKİSTAN HEYETİNİ AĞIRLADI… için ilk yorumu yapabilirsin.