BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ÖĞRETMENLERE MÜJDELİ HABER!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”Buradan tüm öğretmenlerimize bir müjde vermek istiyorum… Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifimiz TBMM’ye sunuldu. Öğretmenlerimizin hak ettiği birçok yeniliği içeren bu yasal düzenleme inşallah en kısa sürede yürürlüğe girecektir. Hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ÖĞRETMENLERE MÜJDELİ HABER!

TdJ8l 1640804850 9249

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU NELER GETİRECEK?

Öğretmenlik Meslek Kanunu ile öğretmenlere mevcut haklarına ilaveten yeni mali, sosyal ve özlük haklar sağlanacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Öğretmenlik Meslek Kanunu’nu çıkarmak için hazırlıkların tamamlandığını müjdesini ilk olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 81 ilden öğretmenlerle bir araya geldiği programda verdi ve ardından 20. Milli Eğitim Şurası açılış programında öğretmenlere verilecek yeni haklarla ilgili detayları kamuoyuyla paylaştı.

Yeni kanun ile öğretmenlere, mevcut haklarına ilaveten yeni mali, sosyal ve özlük hakları da sağlanacak. Öğretmenlik bir kariyer mesleği olarak tanımlanarak, aday öğretmenlik, öğretmenlik, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik alanlarında yeni haklar ve görevler tanımlanacak. Yeni düzenleme ile öğretmenler ilk kez kapsamlı, yenilikçi ve bütüncül bir meslek kanununa kavuşacak.

zAJrY 1640804988 4392

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Başkan Erdoğandan öğretmenlere müjde BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ÖĞRETMENLERE MÜJDELİ HABER! için yorumda bulun

    BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ÖĞRETMENLERE MÜJDELİ HABER! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BAŞKAN ERDOĞAN’DAN ÖĞRETMENLERE MÜJDELİ HABER! için ilk yorumu yapabilirsin.