“BTSO’nun Projeleri Bizleri Heyecanlandırdı”

MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı:
“BTSO, Türkiye’nin Geleceğine Değer Katıyor”

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret etti. MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı, BTSO’nun kent ekonomisine yönelik hayata geçirdiği projelerin ülke ihracatına, istihdamına ve katma değerli üretimine büyük güç kattığını belirterek, “Ülke olarak bu vizyona sahip projelere ihtiyacımız var. Başarılı çalışmalarından dolayı BTSO’yu kutluyorum.” dedi.

BTSO, MÜSİAD Yönetim Kurulunu Oda Hizmet Binası’nda ağırladı. MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Genel Merkez Yönetim Kurulu, MÜSİAD Bursa Şubesi Başkanı Nihat Alpay ve MÜSİAD Bursa Yönetim Kurulu, BTSO ev sahipliğinde düzenlenen istişare toplantısında Bursa iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Programa BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Meclis Başkanı Ali Uğur, Oda’nın Yönetim Kurulu ve Meclis Divan Kurulu Üyeleri, meclis üyeleri ve konsey başkanları katıldı. BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Bursa’nın hem tarihi mirası hem de doğal güzellikleri açısından son derece zengin bir şehir olduğunu ifade etti. Başkan Burkay, “Türkiye’nin ikinci büyük ihracatçı kenti olan Bursa bugün tek başına 121 ülkeden daha fazla ihracat yapıyor. İhracatta 4 dolarlık kilogram başına birim değerine ulaşan ve 8 milyar dolarlık dış ticaret fazlası veren kentimiz tüm Türkiye’ye ilham kaynağı oluyor.” diye konuştu.

“BURSA’YA DEĞER KATAN ÇALIŞMALAR ÜRETİYORUZ”
BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Bursa’nın tarih boyunca ekonominin merkezi olmuş bir kent olduğunu ifade ederek, “Dünyada artık ülkelerin değil, şehirlerin ve bölgelerin rekabeti var. BTSO olarak Bursa’ya rekabet avantajı kazandırmak için çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimiz 2013 yılından bu yana TEKNOSAB, BUTEKOM, Model Fabrika, BTSO MESYEB ve BUTGEM gibi projelerimizle Bursa’nın rekabetçiliğini güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Bu noktada tüm şehrin işbirliği ve dayanışma ile ortak hedeflere ilerlemesi gerekiyor. Bu noktada iş dünyamızın önemli kuruluşlarından olan MÜSİAD ile önümüzdeki süreçte ortak çalışmalar yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

“VİZYONER PROJELER BİZLERİ HEYECANLANDIRDI”
MÜSİAD Genel Başkanı Mahmut Asmalı, Başkan İbrahim Burkay’ın Bursa ekonomisinin dönüşümü ve BTSO’nun yürüttüğü 60’a yakın projeyi içeren sunumunun etkileyici olduğunu belirterek, “BTSO’ya nazik ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederim. Başkan İbrahim Burkay’ın sunumunu dinlerken çok heyecanlandık. Gerçekten dolu dolu projeler. Bursa ve ülkemiz adına çok gururlandık ve heyecanlandık. Bursa, ülkemizin ihracatına ciddi destek sağlıyor. BTSO’nun projeleri de bu sürece önemli katkı sağlıyor. 8 milyar dolarlık dış ticaret fazlası veren bir Bursa’nın ülkemizin katma değerli ihracatına da katkı sağlıyor. Bursa’da bu projelerle hazırlanan güçlü altyapı, Türkiye’nin otomobili TOGG’un üretimi için Gemlik’in tercih edilmesini sağlamış.  Bunu kesinlikle Bursa’nın hak ettiği bir yatırım olarak görüyoruz. BTSO’nun sunumu şimdiye kadar gördüğüm en etkili sunumlardan biriydi. Ülke olarak bu tip başarılı çalışmalara ihtiyacımız var. Allah muvaffak etsin. Ben burada çok iyi bir ekip ruhu ve dayanışma gördüm. BTSO Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Burkay ve ekibini tebrik ediyorum.” dedi.

“HERKESE KAPIMIZ VE GÖNLÜMÜZ AÇIK”
MÜSİAD’ın 11 bin üyesiyle önemli bir potansiyele sahip iş insanları derneği olduğunu belirten Asmalı, “Üyelerimizin 4 bini 30 yaş altı genç iş insanlarından oluşuyor. Yurt içinde hemen hemen tüm şehirlerimizde şubeleşmeyi tamamladık. Yurt dışında 71 ülkede 84 irtibat noktasında olan, 60 bin şirket sahibi insanlarımızın oluştuğu, 1 milyon 800 bin istihdam oluşturan en önemli sivil toplum kuruluşlarından biriyiz. MÜSİAD olarak kalbi, yüreği bu vatan için çarpan, bu memlekete hizmet etmek isteyen herkese kapımız ve gönlümüz açık.” şeklinde konuştu.

ÜRETİM VE İHRACAT KENTİ BURSA
BTSO Meclis Başkanı Ali Uğur, Bursa’nın dinamik nüfusu, yükselen ekonomisi, tarihi değerleri ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olmanın verdiği kültürel birikimi ile dünyanın önde gelen marka kentleri arasında yer aldığını belirterek, “Avrupa ve Orta Doğu pazarlarının kalbinde stratejik ve eşsiz bir konuma sahip olan kentimiz 3 saatlik uçuş mesafesinde 1,6 milyarlık nüfusa erişim imkanı sağlamaktadır. Türkiye’nin üretim ve ihracat başkenti Bursa, 25 milyar dolara yaklaşan dış ticaret hacmi ile küresel ligde önemli bir oyuncu kimliğine sahiptir. Ülkemizin en büyük ve en köklü ticaret ve sanayi odası olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak bizler de Bursa’mızın sahip olduğu ekonomik ve beşeri zenginlikleri, ortak aklın gücü ile daha da ileri taşımayı amaçlıyoruz.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Toplanti 5 “BTSO’nun Projeleri Bizleri Heyecanlandırdı” için yorumda bulun

    “BTSO’nun Projeleri Bizleri Heyecanlandırdı” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “BTSO’nun Projeleri Bizleri Heyecanlandırdı” için ilk yorumu yapabilirsin.