Bursa Basın’ı Orhaneli de

Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt Bursa’nın 40 basın mensubunu ağırladı.

Sadağı Kanyonunda Kahvaltı ile başlayan program Beyce Meydan Kafe, Beyce Doğal Yaşam ve Spor Merkezi ile Marmara’nın ilk ve tek rafting parkuru olan Orhaneli Rafting parkuru ziyaretleriyle süren programa Bursa basınının ilgisi büyüktü.

Göreve geldikleri günden bu yana tamamlanan, devam eden ve hedeflenen projelerin konuşulduğu organizasyon dolu dolu geçti.

DSCF1790
orhaneli 1

Konuşmasına ilçe halkına hizmet anlayışını anlatarak başlayan Başkan Aykurt Orhaneli ticaretine hareket kazandıran Galericiler Sitesinden tüm Türkiye’ye ticaret akışı gerçekleştirildiğine değindi. Ardından ilçede yaşam kalitesini düşüren vahşi depolama sistemini ortadan kaldırdıklarını ve doğa dostu belediye anlayışı ile Katı Atık Aktarma Tesisinin kullanılmaya başladıklarını, bunun yanında içme suyu, alt yapı, kanalizasyon ve doğal gaz çalışmalarının ilçeye değer kattığın ve hayatı kolaylaştırdığına değindi.

DSCF2007
orhaneli 2

Sosyal belediyecilik anlayışını da en güzel şekilde uygulamaya çalıştıklarını vurgulayan Başkan Aykurt, Dost Eli Mağazası ile maddi imkanı olmayan vatandaşlara destek olmaya çalıştıklarını, özellikle yeni doğan bebeklere hediye ve temel ihtiyaç malzemeleri götürdüklerini vurguladı.

Doğanın ve doğal insanların şehri Orhaneli’nin adını turizm ile Dünyaya duyurmak için gece gündüz çalışan Aykurt ilçeden geçen 26 km’lik Kocasu Çayını Rafting sporu ile kullanıma açtıklarını ve kısa bir sürede çok sayıda yerli yabancı turist ağırladıklarını ifade etti. Marmara bölgesinin tek Rafting parkuru olan Orhaneli Rafting doğa severlerin markajında.

DSCF1861
orhaneli 3

İlçeye gelen turistlerin konaklaması ve güzel vakit geçirmeleri için Beyce Doğal Yaşam ve Spor Merkezini bu yaz hayata geçireceklerini söyledi. Devamında İlçeye kurulacak olan Zayıflama Merkeziyle farklı bir atılımla ortaya çıkacak olan Orhaneli her alanda yatırımlar ile adından söz ettirecek.

DSCF1839
orhaneli 4

Attıkları her adımda gençleri düşündüklerini söyleyen Başkan gençlerin sosyal anlamda da kendilerini geliştirmeleri için her ortamı sağladıklarını önümüzdeki dönemde Göynükbelen Gölcük Yaylası Gençlik Kampı Projesiyle bunun hız kazanacağını dile getirdi. Tüm bu hizmetlerim hayata geçirilmesinde büyük emekleri olan Sayın Bakanlarımıza, Sayın Milletvekillerimize, Sayın Valimize, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş ve İl Başkanımız Sayın Davut Gürkan’a desteklerinden dolayı özellikle ayrı ayrı teşekkür ettiğini belirtti.

DSCF1905
orhaneli 5

Katılımları için basın mensuplarına ayrı ayrı teşekkür eden ve basın neferlerinin fedakarca emek verdiklerinin farkında olduklarını ayrıca belediye sosyal tesislerinde önümüzdeki süreçte basın mensuplarına özel indirim ile hizmet vereceklerinin müjdesini verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bursa Basini Orhaneli de Bursa Basın’ı Orhaneli de için yorumda bulun

    Bursa Basın’ı Orhaneli de için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa Basın’ı Orhaneli de için ilk yorumu yapabilirsin.