BURSA’DA DAYANIŞMANIN YENİ MERKEZİ AÇILDI

Dayanışma kültürünün yaygınlaştırılması için kolları sıvayan Türk Kızılay Bursa Şubesi, açılışı yapılan Gönüllü Merkezi ile gönüllü odaklı çalışmalarda tempoyu daha da artıracak.

Bursa şehir merkezinde Nalbantoğlu Mahallesi’ndeki Türk Kızılay Bursa Gönüllü Merkezi’nin açılış törenine Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç, Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Kır, Türk Kızılay Bursa Şube Yönetim Kurulu üyeleri, Türk Kızılay Bursa ilçe şube başkanları, Bursa Toplum Merkezi Müdürü İsmail Özlü, Türk Kızılay Bursa Kadın Kolları ve Genç Kızılay Bursa üyeleri ile çok sayıda gönüllü katıldı.

‘HEVESLİ ÇALIŞMALAR İÇİN HEDİYE ETTİK’

Açılış konuşmasında Türk Kızılay için ‘gönüllü hareketi’ nitelendirmesi yapan Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Gönüllü ekibimizle beraber 4 yıldır birlikteyiz. Gönüllü arkadaşlarımız, hizmetlerini katlayarak artırıyor. Onlar tecrübe kazanırken biz de hevesli çalışmalarına karşılık hediye olarak Gönüllü Merkezi’ni hizmete açtık. Genç-yaşlı, kadın-erkek, çocuk ayrımı yapmadan binlerce kişinin yararlanabileceği eğitim faaliyetleri, atölye çalışmaları ve sosyal sorumluluk odaklı çalışmalarımız burada katlanarak devam edecek. Burası sadece gönüllüler için bir merkez değil, tüm vatandaşlarımıza açık bir platformdur. Gönüllülerimizle birlikte sosyal sorumluluk bilincini her geçen gün daha da artıracağız” dedi.

‘GENÇLERİ ZİHİN KODLARI İLE ŞEKİLLENDİRMELİ’

154 yaşındaki Türk Kızılay ile toplumun dayanışma kültürünün diri tutulduğunu kaydeden Türk Kızılay Genel Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Turunç da “Bizden önceki yöneticilerimiz ve gönüllülerimizin her türlü fedakârlıklarla yaptıkları çalışmalar sayesinde büyüterek bugünlere getirdikleri ve bize emanet ettikleri büyük bir kurum için çalışıyoruz. Hizmete açılan gönüllü merkezimizin hizmetlerimize çok önemli katkılarının olacağına inanıyorum. Gönüllülüğün yaygınlaştırılması ve artırılması için çok faydalı işlere imza atılacaktır. Gençlerimize ağabeylik-ablalık yaparak ülkemizin, insanlığın geleceğine yönelik zihin kodları ile onları şekillendirmemiz lazım” ifadelerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. BURSADA DAYANISMANIN YENI MERKEZI ACILDI2KQF BURSA’DA DAYANIŞMANIN YENİ MERKEZİ AÇILDI için yorumda bulun

    BURSA’DA DAYANIŞMANIN YENİ MERKEZİ AÇILDI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BURSA’DA DAYANIŞMANIN YENİ MERKEZİ AÇILDI için ilk yorumu yapabilirsin.