BURSAF AYAKKABI FUARI SONA ERDİ

Network Fuarcılık tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen BURSAF 5. Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarı sona erdi

Network Fuarcılık tarafından Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen BURSAF 5. Ayakkabı ve Deri Ürünleri Fuarı sona erdi.

Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu, Bursa Ayakkabıcılar ve Benzerleri Esnaf ve Sanatkârlar Odası, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesi destekleriyle düzenlenen fuar, Türkiye’deki ayakkabı imal eden üretici firmaları, toptancıları, zincir mağaza yöneticilerini, perakende mağaza sahiplerini Bursa’da buluşturdu. Fuara ayrıca Bosna Hersek, Kırgızistan, Irak, Moğolistan, İngiltere ve Tanzanya’dan alım heyetleri katılarak ihracat bağlantıları kurulmasına vesile oldular.

Yaz sezonu kreasyonuyla  gerçekleşen fuarı değerlendiren Network Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Eker,  geçen yıl pandemiye rağmen 1 milyar doların üstünde bir ihracatla ülkemize katkı sağlayan ayakkabı sektörüne destek veren bir fuar düzenlediklerini, alım heyeti konusunda destek alınabilirse Bursa’da fuarcılığı ve sektörleri geliştirebileceklerine yürekten inandıklarını, kamu ve sektöründe buna inanması gerektiğini ifade etti.

Bursa’ya önemli sektörlerde değerli fuarlar kazandırdıklarını ifade eden Eker, “Bursa merkezli, Bursa’nın fuar ve turizm ekonomisinin gelişimi, Merinos AKKM’nin amacına uygun kullanımına yönelik olarak kurmuş olduğumuz Network Fuarcılık şirketimizle, her yıl düzenlediğimiz 4 fuardan bir tanesini daha pandemi şartlarına rağmen gerçekleştirdik. Katılan firmalarımız da fuardan mutlu olduklarını bizlere ilettiler. Kendilerine katılımları için teşekkür ediyoruz. Şehrimize farklı sektörlerde kazandırdığımız bu fuarların büyümesi ve Bursa’nın da potansiyeline yakışır şekilde bir fuar şehri olması için birlikte hareket etmek önemli. Türkiye ihracatına, ekonomisine, bölgemizin ayakkabıcılık ve deri sektörünün gelişmesi için katkı verdiğimiz için çok mutluyuz” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. 2 2 1 BURSAF AYAKKABI FUARI SONA ERDİ için yorumda bulun

    BURSAF AYAKKABI FUARI SONA ERDİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak BURSAF AYAKKABI FUARI SONA ERDİ için ilk yorumu yapabilirsin.