Bursa’nın ‘estetik müdahale’ mangası

Bursa’da ‘ana arter ve kırsal mahalle yollarındaki karla mücadele çalışması sayesinde’ vatandaşlara ulaşımda sorun yaşatmayan Büyükşehir Belediyesi, ‘oluşturduğu 500 kişilik özel ekiple’ alt ve üst geçitler ile kaldırımlardaki buzlanma olaylarına anında müdahale ediyor.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Yol İşleri Şube Müdürlüğü’nün 17 ilçe 1058 mahallede 283 iş makinası ve kamyon ile 834 personelden oluşan 100 ekiple sürdürdüğü karla mücadele çalışmalarına, Park Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri de eklendi. Kent Estetiği Şube Müdürlüğü koordinasyonunda toplam 500 kişilik 50 ayrı ekip oluşturuldu. Ekipler, merkez Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde yaya hareketliliğinin yoğun olduğu cadde, meydan ve bulvarlarda altgeçit, üstgeçit ve kaldırımlarda oluşan buzlanma olaylarına anında müdahale ediyor. Adeta acil müdahale mangası gibi çalışan ekipler, hızlı hareket kabiliyetleri sayesinde vatandaşlardan gelen ihbarlara göre sorunları anında gideriyor.

Bugüne kadar sergilediği karla mücadele çalışmalarıyla Bursalılara karayolunda hiçbir sorun yaşatmayan Büyükşehir Belediyesi, yeni uygulama ile yaya ulaşımını tehdit eden kaldırımlardaki buzlanma sorununa da köklü çözüm getirmiş oldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. 31094 MTYxZjExMD 2 Bursa’nın ‘estetik müdahale’ mangası için yorumda bulun

    Bursa’nın ‘estetik müdahale’ mangası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursa’nın ‘estetik müdahale’ mangası için ilk yorumu yapabilirsin.