Buü Rektör Kılavuz’dan Bve’e ziyaret

  • BUÜ REKTÖRÜ PROF. DR. KILAVUZ’DAN BEV’E TEBRİK ZİYARETİ…

 

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz ve beraberindeki akademisyenler ile birlikte BALKANTÜRK Eğitim Vakfı (BEV) Başkanı İlhan Uslu’yu ziyaret etti. BALKANTÜRK Evi’nde gerçekleşen ziyarette Rektör Kılavuz’a Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Turgut, Akademisyen Prof. Dr. Orkun Barış Kovancı eşlik etti.

 

BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Y.M.M Mümin Pekcan, Dr. Erol Kılıç, Osman Güler ve Hüseyin Yılmaz’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Başkan İlhan Uslu, Rektör Prof. Dr. Kılavuz’a BALKANTÜRK Eğitim Vakfı ve faaliyetleri hakkında bilgi sundu.

 

Bugüne kadar önemli miktarlarda burs verdiklerini aktaran Başkan Uslu, önümüzdeki günlerde bu miktarı artırmayı hedeflediklerini, bunun yanında barınma ihtiyaçlarını karşılama yönünde de bir çalışma sürdürdüklerini söyledi.

 

BEV Başkanı İlhan Uslu sözlerine şöyle devam etti: “Biz kendi projelerimizle ilgili olarak hızlı bir çalışma içerisindeyiz. Bu projelerden biri de Bursa’mıza yurt binası kazandırmak. Özellikle kız öğrencilerimize yurt kazandırmak önem verdiğimiz bir proje. Yurt binasını öğrencilerimizin kullanımına hızla kazandırmak için resmi başvurular yapıldı. Ayrıca öğrencilerimize burs verme faaliyetlerimiz devam etmekte. Bu anlamda da üniversitenizin öğrencilerine desteğimiz sürüyor. Biz yaptığımız çalışmalar ile BALKANTÜRK Eğitim Vakfı Ailesi’ni geliştirmeyi ve büyütmeyi hedefliyoruz. Burs verdiğimiz öğrencileri iş sahibi yapmak, dolayısı ile onların yaşam kalitelerini yükselterek destek alanımızı büyütmek istiyoruz.”

 

Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. A. Saim Kılavuz da konuşmasında, BEV’in Yeni Yönetim Kurulu’na tebriklerini iletirken, “Gençlerimizin hayallerine dokunan, gerçekleşmesine destek olan BEV’i öncelikle kutluyorum. Geçmiş dönemde birlikte gerçekleştirdiğimiz üniversitemizin ve şehrimizin tanıtımında faydalı olan, yurt dışında öğrenim gören birçok lise son sınıf öğrencisinin lisans eğitimi için Bursa Uludağ Üniversitesi’ni tercih etmelerine vesile olarak bizlere yeni öğrenciler kazandıran yaz okulu projemize ve gençlerimize sağladıkları burs destekleriyle BEV, Bursa Uludağ Üniversitesi’nin beş parmağından biridir. Yeni dönemde de ihtiyaç duyulan tüm projelerde BEV’in tam destekçisiyiz” dedi.

 

Ziyaret sonunda BEV Başkanı Uslu, Bursa Uludağ Üniversitesi Kütüphanesi raflarında yer alacak “Bursa’ya Değer Katan Balkan Muhacirleri” adlı yayını Rektör Prof. Dr. A. Saim Kılavuz’a hediye etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Buü Rektör Kilavuzdan Bvee ziyaret Buü Rektör Kılavuz’dan Bve’e ziyaret için yorumda bulun

    Buü Rektör Kılavuz’dan Bve’e ziyaret için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Buü Rektör Kılavuz’dan Bve’e ziyaret için ilk yorumu yapabilirsin.