CHP Milletvekili Kadıgil istifa etti!

Son dakika: CHP İstanbul Yeni partisi belli oldu…

Son dakika haberine göre; CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü partisinden istifa etti. Kadıgil, Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katılacak ve bu katılım ile TİP’in Meclis’teki milletvekili sayısı dört olacak.

CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü, CHP’den istifa ettiğini duyurdu. Kadıgil, TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Toplantıda, “Hayatımın hem en zor hem en heyecanlı açıklamasını yapmak üzere huzurunuzdayım” sözleriyle konuşmaya başlayan Kadıgil, “Bugün itibariyle çok sevdiğim evimden, beni eğitip bugünlere getiren partimden istifa etmiş bulunuyorum” dedi.

Kadıgil, ayrılığının nedeninin ideolojik olduğunu belirtti sözlerini şöyle sürdürdü:

Fikrim hür, vicdanım rahat. Gerçekten tanıyanların, beni anlayacağını biliyorum. Evet, bu ayrılığın sebebi ne bir kavga ne de bir tartışma. Tertemiz bir ideolojik ayrılıkla karşınızdayım

son dakika chp istanbul milletvekili sera kadigil istifa etti yeni partisi belli oldu 1624609378100

TÜRKİYE İŞÇİ PARTİSİNE KATILDI

“Örgütlü kadın hareketinin hepimize öğrettikleri sayesinde yüzleştiğim toplumsal cinsiyet eşitsizliği üzerine yaptığım okumalar, gururla söylemeliyim ki beni azılı bir feminist haline getirdi.” diyen Kadıgil, “İşte o yol, o ruh bugün bu Meclis’te temsil ediliyor. Ve artık Türkiye’nin ilk kadın genel başkanının, Behice Boran’ın partisinin Meclis grubunu, ikisi bıyıklı üç erkeğe terk etmeye gönlüm razı gelmiyor. İşte ben bugün itibariyle, inandığım değerleri açıkça ve yüksek sesle savunmak için, bu düzeni biraz düzeltmeye değil, tümden değiştirmeye çalışmak için, dünya görüşüme daha yakın gördüğüm bir partiye, Türkiye İşçi Partisi’ne katılıyorum.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

İlginizi Çekebilir bu yazı ile alakalı

6 Mayıs 2022
8 Nisan 2022
1 Nisan 2022
28 Mart 2022
24 Mart 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. CHP Milletvekili Kadigil istifa etti CHP Milletvekili Kadıgil istifa etti! için yorumda bulun

    CHP Milletvekili Kadıgil istifa etti! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CHP Milletvekili Kadıgil istifa etti! için ilk yorumu yapabilirsin.