Ezgi Mola’nın çağrısına Meral Akşener’den yanıt gecikmedi

Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu” ödülünü alan Ezgi Mola, Türkiye’deki kadın cinayetlerinin sona erdirilmesine ilişkin yasalarda yapılacak değişikleri görmek istediğini dile getirerek milletvekillerine çağrıda bulundu. Ünlü oyuncunun çağrısına İYİ Parti lideri Meral Akşener yanıt verdi. Bu talebe duyarsız kalmayacaklarını söyleyen Akşener, “Bugün muhalefet olarak verdiğimiz mücadelemizi, yarın da iktidar olarak kararlılıkla sürdüreceğiz. Az kaldı!” dedi.

48. Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Komedi Dizisi Kadın Oyuncu” ödülü Ezgi Mola’ya gitti. Ödül konuşmasında İran’da “başörtüsünü uygunsuz taktığı” gerekçesiyle gözaltına alınan 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin ölümüyle başlayan protestolardan bahseden Mola, ülkedeki “ahlak polisi” döneminin sona erdirilmesini öğrenmekten tüm kadınlar adına mutluluk duyduğunu dile getirdi.

haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. meral ezgi Ezgi Mola’nın çağrısına Meral Akşener’den yanıt gecikmedi için yorumda bulun

    Ezgi Mola’nın çağrısına Meral Akşener’den yanıt gecikmedi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ezgi Mola’nın çağrısına Meral Akşener’den yanıt gecikmedi için ilk yorumu yapabilirsin.