GUHEM, ARA TATİL İÇİN HAZIRLADIĞI BİRBİRİNDEN RENKLİ

Türkiye’nin uzay ve havacılık temalı ilk interaktif eğitim merkezi olan Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM)

Türkiye’nin uzay ve havacılık temalı ilk interaktif eğitim merkezi olan Gökmen Uzay Havacılık Eğitim Merkezi (GUHEM), ara tatilde birbirinden farklı içeriklerle hazırladığı kulüplere çocukları bekliyor.

Bursa Ticaret Sanayi Odası, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK iş birliğinde dünyanın sayılı uzay ve havacılık merkezlerinden biri haline gelen GUHEM, 16-21 Kasım tarihlerini kapsayan süre boyunca 8-16 yaş katılımcılara hitap eden birbirinden eğitici içerikler hazırladı. Havacılıktan astronomiye, uzay teknolojilerinden havacılık aile mürettebat programına kadar olan uzay ve havacılık alanını keşfetmeye yönelik eğitim içerikleri hazırlayan GUHEM öğrencileri bekliyor.

GUHEM’DE UÇUŞ DENEYİMİ YAŞAYIN

GUHEM’in hazırlamış olduğu programlardan “Havacılık Kulübü” başlıklı eğitimde uçağın nasıl uçtuğu ve uçağın anatomisi gibi konularda bilgiler aktarılarak 8-16 yaş grubundaki öğrencilere havacılık alanında ilham vermek amaçlanıyor. Ayrıca bu kulüpte temel uçuş prensiplerini öğrenen katılımcılar simülatörler eşliğinde belirledikleri bir uçuş rotasına kalkış gerçekleştirip uçak kontrol sistemlerini kullanarak uçuş deneyimi yaşayabilecekler. “Havacılık Aile Mürettebat Programı”nda ise pilotlar eşliğinde profesyonel eğitim simülatörleri ile ebeveynler de çocuklarıyla birlikte uçuş deneyimi edinecekler.

ASTRONOTLAR UZAYDA NASIL YAŞAR?

“Uzay Teknolojileri Kulübü”nde öğrenciler eğitimde ilk olarak “Uzay Bilimleri” kategorisinde bilim iletişimcileri ile birlikte uzay uçuşlarının tarihinden uydu yörüngelerinin türlerine kadar detaylı bilgiler öğrenecekler. Katılımcılar ikinci bölüm olan “Uzayda Yaşam” başlıklı kategoride ise astronotların uzayda nasıl yaşadıkları hakkında bilgilendirilecek. Öğrenciler tüm teorik bilgilerin ardından astronotların uzaya gitmeden önce kullandıkları eğitim araçlarını GUHEM’de deneyimleyebilecekler. “Astronomi Kulübü”nde ise katılımcılar asteroit, meteoroit, kuyrukluyıldız gibi yapıların arasındaki farkları inceleyerek gerçeğine çok yakın bir kuyrukluyıldız yapacaklar.

Programları başarıyla tamamlayan herkese katılım belgesi de verilecek. www.guhem.org.tr adresinden detaylı bilgiye ulaşıp başvuru yapabilirsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. GUHEM ARA TATIL ICIN HAZIRLADIGI BIRBIRINDEN RENKLI KULUPLERE COCUKLARI BEKLIYOR 2 GUHEM, ARA TATİL İÇİN HAZIRLADIĞI BİRBİRİNDEN RENKLİ için yorumda bulun

    GUHEM, ARA TATİL İÇİN HAZIRLADIĞI BİRBİRİNDEN RENKLİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak GUHEM, ARA TATİL İÇİN HAZIRLADIĞI BİRBİRİNDEN RENKLİ için ilk yorumu yapabilirsin.