İKİ KIZ ÖĞRENCİ AYİN YAPTI

Türkiye’de bir dönemin en çok konuşulan olaylarından biri, 129 No’lu apartmanın en üst katında yaşananlar oldu. İddialara göre iki kız öğrenci apartmanda ayin yaptıktan sonra binada deprem oldu ve hayaletler görülmeye başlandı. 2009 yılında yaşanan bu olaydan sonra apartmanın akıbeti de merak ediliyordu fakat Antalya’daki bina, riskli olması nedeniyle yıkıldı. Geriye ise sadece şehir efsanesi kaldı.

Türkiye’de yaşanan birbirinden farklı gizemli olaylar var. Bu olaylar zaman zaman gündeme gelirken, zaman zaman da vatandaşların merak etmesi nedeniyle gerek haberlere gerekse de hikayelere konu oluyor. Ülkemizde en çok konuşulan olayların başında da 129 No’lu apartmanda yaşananlar geliyor.

İddialara göre 2009 yılında ODTÜ’de okuyan iki genç kız gece yarısı mumlarla satanist ayinler yapar. Apartmanın en üst katında kalan kız öğrenciler o gece gizemli bir şekilde hayatlarını kaybeder. Apartman sakinlerine göre o gece çok şiddetli bir deprem olur. Kayıtlara göre böyle bir deprem söz konusu değil. Bütün apartmanda camlar kırılıp, eşyalar sarsıntı sebebiyle devrilir.

Bu olay üzerine apartmanda yaşayan sakinler zaman içinde apartmanı terk eder. Uzun bir süre boyunca apartmana girmeye kimse cesaret edemez. Yakın zamanlarda apartmana girmiş kişiler psikolojisi bozulmuş bir şekilde apartmandan ayrılır. Apartmana girenler, içeri girdikleri anda korku hissine kapıldıklarını ve camların gözleri önünde kırılmaya başladıklarını söylerler.

Apartman yöneticisi, olayların ardından kapıları kilitleyerek binadan ayrılır. Belirli bir süre sonra, yine iddiaya göre binaya birkaç kişi girer ve çıktıklarında binada ağır bir koku olduğunu, camların herhangi bir eylemde bulunmamalarına rağmen kırıldığını ve duvarda semboller ile yazılar olduğunu söyler. Bununla birlikte binada hayalet gördüğünü öne sürenler de çıkar.

129 No’lu apartman, Antalya İşçi Blokları Mahallesi, 1530. Sokak’ta bulunuyordu. Olayla ilgili gerçek ise bir süre sonra ortaya çıktı. Olaydan yaklaşık 2 yıl önce su basması nedeniyle binanın alt katı suyla doldu ve çökmeler yaşanmaya başladı. Binada çökmelerin yaşanmasının ardından apartman sakinleri binada oturmak istemediklerini söyleyerek binayı terk etti. Komşular, firmaya dava açtı ve bu dava sürdüğü sırada binada çalışmalar yapıldı. Çalışmalar sırasında binada çatlaklar meydana geldi. Binada oturulma ihtimali kalmayınca mahkeme yıkım kararı aldı.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beige Simple Photo Fashion Youtube Thumbnail 2022 06 17T100108.971 İKİ KIZ ÖĞRENCİ AYİN YAPTI için yorumda bulun

    İKİ KIZ ÖĞRENCİ AYİN YAPTI için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İKİ KIZ ÖĞRENCİ AYİN YAPTI için ilk yorumu yapabilirsin.