İMSİAD İMAR İPTALLERİ İÇİN BAKAN KURUM’U ZİYARET ETTİ

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD), Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile bir araya geldi.

İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İMSİAD), sektörün sorunlarına Ankara’da çözüm aramaya devam ediyor.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, Başkan Yardımcısı ve Kentsel Dönüşüm Komisyonu Başkanı Şeref Demir, Başkan Yardımcısı ve Mudanya Komisyonu Başkanı Mehmet Kurt, Başkan Yardımcısı İdris Havuz, İMSİAD Taahhüt Komisyonu Başkanı İbrahim Cem Oflaz, Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kaçan, Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Ziyaeddin Temizel ve Şehir Plancısı Uluay Koçak Güvener’den oluşan İMSİAD heyeti, geçmiş dönem Başbakan Yardımcısı, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun organize ettiği ziyarette Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile görüştü. Heyet ayrıca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mesleki Hizmetler Genel Müdürü Murat Oral, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürü Y. Erdal Kayapınar ile de bir araya geldi.

MAĞDURİYET BÜYÜK

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Andıç, imar iptalleri sonrasında suçsuz parsellerin cezalandırılmasına çözüm bulmak için Bakan Kurum ile görüştüklerini belirterek, “Özellikle Mudanya’da suçsuz parsellerin ruhsat iptalleri sonucunda yaklaşık 3 bin aile mağdur durumda. 2019 Şubat ayında evlerini almalarına rağmen henüz evlerine yerleşemediler. Aslında bu süreç arsa sahibinden müteahhidine ve vatandaşa kadar çok büyük bir mağduriyet yaratıyor. Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’a mağduriyetlerin ortadan kalkması için suça karışmamış olan parsellerdeki imar haklarının devam etmesi yönünde talebimizi ilettik” dedi.

YOL HARİTASI BELİRLENECEK

Bursa’nın inşaat sektöründeki öncü derneği İMSİAD olarak sektöre dair her konuda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Andıç, “İnşaat sektörünün Bursa’mız ve ülkemiz ekonomisi için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu kapsamda üyelerimizin beklenti ve önerilerini içeren raporumuzu Bakan Kurum’a sunduk. Önümüzdeki günlerde yasal düzenleme yapılması gereken konuları, Bakanlıkla heyetler arası görüşmelerle ele alıp, bir takvim belirleyeceğiz” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. IMSIAD ANKARA FOTO 2 İMSİAD İMAR İPTALLERİ İÇİN BAKAN KURUM’U ZİYARET ETTİ için yorumda bulun

    İMSİAD İMAR İPTALLERİ İÇİN BAKAN KURUM’U ZİYARET ETTİ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İMSİAD İMAR İPTALLERİ İÇİN BAKAN KURUM’U ZİYARET ETTİ için ilk yorumu yapabilirsin.