TÜRK KIZILAY BURSA, 2021’DE 100 BİN KİŞİYE UMUT OLDU

Türk Kızılay Bursa Şubesi 2021’de yaklaşık 100 bin ihtiyaç sahibine yardım eli uzattı. Şube Başkanı Murat Tutanç, 2022’de de hayırseverlerin bağışlarını, gönül köprüleri ile ihtiyaç sahiplerine ulaştıracaklarını kaydetti.

Türk Kızılay Bursa Şubesi, sofraları bereketlendiren ve yuvaları ısıtan yardımlarını hız kesmeden sürdürüyor. Pandeminin olumsuz etkilerinin devam ettiği 2021’de de ihtiyaç sahiplerine kucak açan Bursa Şubesi, yaklaşık 100 bin kişinin ihtiyacını karşıladı.

‘ŞUBEMİZ 110 YAŞINDA’
Türk Kızılay’ın en güçlü kalelerinden olan Bursa Şubesi’nin yüzlerde tebessümlere devam edeceğini belirten Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Murat Tutanç, “Desteklerini esirgemeyen ve iyilik hareketimizin yanında yer alan herkese duyduğumuz minneti bir kez daha getiriyoruz. Türk Kızılay Bursa Şubesi olarak 2021’de yaklaşık 100 bin ihtiyaç sahibimize ulaştık. Sofraları ısıttık, gönülleri şenlendirdik. Bir tebessüme vesile olmak, bizim için en büyük mutluluk. 153 yıllık merhamet çınarı Kızılayımızın 110 yıllık en güçlü dallarından olan Bursa Şubesi, ulaştığı ihtiyaç sahibi sayısıyla yine tüm Türkiye’ye örnek teşkil edecek bir konumda yer aldı. Bize bu mutluluğu yaşatan bağışçılarımıza ve gece-gündüz, uzak-yakın demeden kurduğumuz köprülerle yardımlarımızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmamıza destek olan gönüllülerimize şükranlarımızı sunuyoruz”  dedi.

‘RAMAZANDA 60 BİN KİŞİYE YEMEK DAĞITTIK’
Yıl boyunca başarılı çalışmalara imza atan Türk Kızılay Bursa Şubesi’nin 2022’de vites artıracağını da belirten Murat Tutanç, “Kimi zaman dağ yörelerimize gidip kapıları tek tek çalarak yüzleri güldürdük, kimi zaman özel gereksinimli çocuklarımız ile etkinlikler düzenledik. Kimi zaman da yerel yöneticilerimizle istişarelerde bulunduk. Yine bu yıl hayata geçirdiğimiz Hilal Aile projesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın gönlüne temas ettik, onların bir nebze de olsa nefes almalarını sağladık. Hilal Sofra projemizle Ramazan boyunca iftarda 60 bin kişilik sıcak yemek dağıtımı yaparak sofralarda umut olduk. Her zaman daha iyisini yapmak, merhamet çınarının gölgesinde soluklananların sayısını artırmak için çalışmalarımızı hız kesmeden sürdürdük. Toplumdaki dezavantajlı kesimin her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz. 2022’de de güzel bir ivme yakalamayı, tüm ihtiyaç sahiplerimizin yanında olabilmeyi temenni ediyoruz. Çalışmalarımızın hız kesmeden sürmesi adına var gücümüzü ortaya koyacağımızı yineleyerek yeni yılın dayanışma ruhumuzu daha da perçinlemesine vesile olmasını diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. TURK KIZILAY BURSA 2021 DE 100 BIN KISIYE UMUT OLDU1CDO TÜRK KIZILAY BURSA, 2021’DE 100 BİN KİŞİYE UMUT OLDU için yorumda bulun

    TÜRK KIZILAY BURSA, 2021’DE 100 BİN KİŞİYE UMUT OLDU için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TÜRK KIZILAY BURSA, 2021’DE 100 BİN KİŞİYE UMUT OLDU için ilk yorumu yapabilirsin.