TÜRKİYE VE TUNUS ARASINDA YENİ İŞ BİRLİĞİ KÖPRÜLERİ KURULUYOR

Tunus Büyükelçiliğini ziyaret ederek, iş birliği fırsatlarını değerlendiren DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel, “Tunus’ta büyük potansiyel görüyoruz.” şeklinde konuştu.

Türkiye’den sanat ve iş dünyasının önemli isimlerinin yer aldığı 50 kişilik heyet, Kültür ve Turizm Bakanı eski Yardımcısı ve Tunus Büyükelçisi Ahmet Misbah Demircan daveti üzerine Tunus’ta bir dizi temaslarda bulundu. Büyükelçi Ahmet Misbah Demircan tarafından karşılanan heyet, ilk olarak büyükelçilik konutunda düzenlenen özel yemekte bir araya geldi. Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İş İnsanları Derneği (DOSABSİAD) Başkanı Nilüfer Çevikel’in de yer aldığı heyet, Büyükelçi Demircan ve Tunus Büyükelçi Yardımcısı Belgin Ergüneş birlikte üç gün boyunca Tunus’u gezerek bölgede yapılabilecek ticaret ve yatırımlar konusunda istişarede bulundu. Bölgeden 110 firmanın katıldığı B2B görüşmelerinde önemli iş birliklerinin kapısı aralandı.

DOSABSİAD Başkanı Çevikel: “Tunus’ta Büyük Potansiyel Görüyoruz”

Tunus ziyaretinin Türkiye ve Tunus arasındaki ticari ve kültürel bağları güçlendirmek için önemli bir fırsat sunduğunu belirten DOSABSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilüfer Çevikel “Heyetimizle birlikte, Tunus’un sunduğu yatırım imkanlarını yerinde görme ve değerlendirme şansını bulduk. İki buçuk ayda dört önemli heyet ağırlayan büyükelçimizin destekleri sayesinde, B2B görüşmelerde birçok firma ile verimli işbirlikleri başlattık. Önümüzdeki dönemde, iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da derinleşeceğine inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Büyükelçi Ahmet Misbah Demircan: “İşbirliği için güçlü temeller attık”

Tunus Büyükelçisi Ahmet Misbah Demircan, iki ülke arasındaki iş birliğinin artırılması adına değerli bir adımda bulunduklarını söyledi. Demircan, “Görüşmeler ve ziyaretler sırasında, Türk iş insanlarının Tunus’ta yapabileceği yatırımlar ve projeler üzerinde verimli tartışmalar gerçekleştirdik. Tunus halkı, Türk vatandaşlara kendini çok yakın hissettiği için ekonomik ve kültürel ilişkilerin artırılması oldukça rahat olacaktır. Ayrıca bölge, stratejik konumu ve ekonomik potansiyeli ile de cazip fırsatlar sunuyor. Bu ziyaretle, ticari ilişkilerimizi daha da geliştirecek güçlü temeller attık. Gelecekte, iki ülke arasında daha fazla işbirliği ve ortak projeler görmeyi umuyoruz.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. DOSABSIAD Baskani Nilufer Cevikel ve Tunus Buyukelcisi Ahmet Misbah Demircan TÜRKİYE VE TUNUS ARASINDA YENİ İŞ BİRLİĞİ KÖPRÜLERİ KURULUYOR için yorumda bulun

    TÜRKİYE VE TUNUS ARASINDA YENİ İŞ BİRLİĞİ KÖPRÜLERİ KURULUYOR için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak TÜRKİYE VE TUNUS ARASINDA YENİ İŞ BİRLİĞİ KÖPRÜLERİ KURULUYOR için ilk yorumu yapabilirsin.