Yere tek bir çöp bile değmeyecek! Bursa’da yılların sorunu tarih oluyor: Sadece 4 tane kaldı

Bursa’yı daha yaşanılabilir şehir haline getirmeyi hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki 29 vahşi çöp depolama alanından 25’ini kapatarak, ilçelerdeki önemli bir çevre sonunu daha ortadan kaldırdı. Orhaneli, Harmancık, Büyükorhan ve Keles ilçelerinde vahşi çöp depolama sahalarıyla ilgili köklü çözümler üreten Büyükşehir Belediyesi, Orhaneli’nde yapımı tamamlanan Güney Bölgesi Evsel Katı Atık Aktarma İstasyonu’nu geçtiğimiz yıl hizmete almıştı.

yere tek bir cop bile degmeyecek bursada yillarin sorunu tarih oluyor sadece 4 tane kaldi

Benzer projeyi Keles’in Kirazlı Mahallesi’nde de hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, inşaatı tamamladı. Zemin asfaltlama ve çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasının ardından, hizmete açılacak tesis ile Keles ilçesinde toplanan günlük yaklaşık 15 ton evsel katı atık, istasyonda treyler araçlara alınacak. Yere tek bir çöp bile değmeyecek proje ile atıklar, Yenikent Katı Atık Düzenli Depolama Alanı’na nakledilecek. Böylece hem trafik yükü hem de daha düşük karbon salınımı ile hava kirliliği azalacak. Bu işlem sonucunda koku ve çevre kirliliği gibi istenmeyen durumlar oluşmayacak.

yere tek bir cop bile degmeyecek bursada yillarin sorunu tarih oluyor sadece 4 tane kaldi 1

Çevreye değer katacak
Dağ ilçelerinde kalkınmanın hayvancılık ve eko-turizmle sağlanacağını, turizm için de çevre yatırımlarının büyük önem taşıdığını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bursamızın 16 ilçesinde artık vahşi depolama yapılmıyor. Vahşi depolama yapılmış alanları ıslah edip, bahçe hüviyetine kavuşturuyoruz. Keles ilçemizde de bu proje ile vahşi depolamayı bitirmiş olacağız. Aktarma istasyonumuz 4 dönüm. Proje kapsamında 480 metrekare platform binası, 1100 metrekare saha düzenlemesi, 188 metre rampa ve yol çalışması yapıldı. Son düzenlemelerinin ardından, tesisi kullanmaya başlayacağız. Böylelikle Keles ilçemiz de evsel katı atık sorunundan tamamen kurtulmuş olacak” dedi.

yere tek bir cop bile degmeyecek bursada yillarin sorunu tarih oluyor sadece 4 tane kaldi 2

Kaynak İnternethaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yere tek bir cop bile degmeyecek bursada yillarin sorunu tarih oluyor sadece 4 tane kaldi 3 Yere tek bir çöp bile değmeyecek! Bursa’da yılların sorunu tarih oluyor: Sadece 4 tane kaldı için yorumda bulun

    Yere tek bir çöp bile değmeyecek! Bursa’da yılların sorunu tarih oluyor: Sadece 4 tane kaldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yere tek bir çöp bile değmeyecek! Bursa’da yılların sorunu tarih oluyor: Sadece 4 tane kaldı için ilk yorumu yapabilirsin.