Aleksis Çipras: Hükümeti eleştiriyorum diye Türkiye yanlısı sanıyorlar

Yunanistan ana muhalefet partisi Radikal Sol İttifakın (SYRIZA) Lideri Aleksis Çipras, yaptığı eleştiriler sebebiyle Türkiye yanlısı olmakla suçlandığını söyledi.

Yunanistan’da Radikal Sol İttifakın (SYRIZA) Lideri Aleksis Çipras’ın hükümete karşı eleştirileri sürüyor.

Son olarak SKAI TV yayınına konuk olan Çipras, Türk-Yunan ilişkilerindeki söylem gerginliğinin endişe verici olduğunu ifade etti.

Türkiye-Yunanistan anlaşmazlıkları

SYRIZA’nın 2021’de hükümetten, Türkiye-Yunanistan anlaşmazlıklarını Türkiye’nin Avrupa Birliği (AB) ile ilişkilerinde olumlu bir gündemle bağdaştırmasını ve Türkiye’nin Gümrük Birliği müzakerelerinin, ikili anlaşmazlıkta Uluslararası Adalet Divanına gitme koşuluyla ilişkilendirilmesini istediğini anlatan Çipras, bu fırsatın kaçırıldığını savundu.

Çipras, Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis’in silahlanmaya ağırlık veren bir politika izlemesini doğru bulmadığını belirterek, “Bu (çözümün) sadece bir bölümü ancak sorunu çözmüyor.” diye konuştu.

“Ne zaman eleştiri yapsak, bizi Türkiye yanlısı olarak suçluyorlar”

AA’nın haberine göre, Türkiye’nin hem Avrupa hem de ABD için dikkate alınması gereken önemli bölgesel bir güç olduğunu dile getiren Çipras, “Ne zaman (hükümete) eleştiri yapsak, bizi Türkiye yanlısı olarak suçlamaları olacak şey değil.” dedi.

ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. i 1248 Aleksis Çipras: Hükümeti eleştiriyorum diye Türkiye yanlısı sanıyorlar için yorumda bulun

    Aleksis Çipras: Hükümeti eleştiriyorum diye Türkiye yanlısı sanıyorlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aleksis Çipras: Hükümeti eleştiriyorum diye Türkiye yanlısı sanıyorlar için ilk yorumu yapabilirsin.