Antalya’da Nuray’ı öldüren eski nişanlısına ağırlaştırılmış müebbet talebi

Otel odasında tartıştığı eski nişanlısını boğarak öldüren zanlı için indirimsiz ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istendi. Savcı, sanığa verilecek cezada indirim uygulanmamasını da talep etti. Antalya’da 18 Ocak 2020’de annesinin kuzeni Birol K.’nin cinsel istismarına maruz kaldığını iddia eden Nuray Demir (17), bu olayla ilgili soruşturma devam ettiği sırada, 18 Mart’ta eski nişanlısı Taner Bektaş (30) tarafından otel odasında boğularak öldürüldü. Olay sonrası kaçan Bektaş, Yalova’da yakalanarak Antalya’ya getirildi.

“Zayıf olduğu için bana direnemedi”

İfadesinde suçunu itiraf eden Bektaş, “Kendisi daha önce cinsel istismarda bulunan Birol’u öldürmemi istedi, kabul etmezsem evlenmeyeceğini söyledi. Bu şekilde bir evliliği kabul edemeyeceğimi söyleyince, boğazıma sarıldı. Ben de aynı şekilde kendisinin boğazını sıkmaya başladım. Zayıf olduğu için bana direnemedi. Hareketsiz kalana kadar sıkmaya devam ettim. Öldüğünü anlayınca otelden ayrılıp, Yalova’ya gittim.” dedi.

Hakim karşısına çıktı

Adliyeye sevk edilen Taner Bektaş, çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. ‘Çocuğu kasten öldürme’ suçundan yargılanan Taner Bektaş, Antalya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıkarıldı. Sanık Bektaş, cezaevinden SEBGİS ile duruşmaya katılırken, Nuray Demir’in teyzesi ve akrabalarının yanı sıra taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Savcıdan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası talebi

Duruşmada mütalaasını açıklayan savcı, sanık Bektaş’ın ‘çocuğu kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasıyla yargılanmasını talep etti. DHA’nın haberine göre savcı, sanığa verilecek cezada indirim uygulanmamasını da istedi. Duruşma, sanık ve sanık avukatlarının mütalaaya karşı savunmayı yazılı yapacaklarını belirtmelerinin ardından ertelendi. KAYNAK ESN0NAHBER

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. NURAY KATIL Antalya’da Nuray’ı öldüren eski nişanlısına ağırlaştırılmış müebbet talebi için yorumda bulun

    Antalya’da Nuray’ı öldüren eski nişanlısına ağırlaştırılmış müebbet talebi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Antalya’da Nuray’ı öldüren eski nişanlısına ağırlaştırılmış müebbet talebi için ilk yorumu yapabilirsin.