Ayağına kadar gelen fırsatı ziyan etmek!

Türkiye tarihinin en önemli olaylarından birine tanıklık etme şansını yakalıyorsun ve sırf siyasi hesaplar yaparak, katılmamayı tercih ediyorsun. Oysa siyaset öncelikle memlekete millete hizmet etmenin bir yolu ve yöntemi. Yani siyasete millete hizmet etmek için girer insanlar. Doğruların yapılması için siyaset yapar iktidarda ya da muhalefette olmasına bakılmaksızın. Türkiye gelinen bu noktada utanç verici bir siyasi tablo ile karşı karşıya. Bunu sadece muhalefetin yanlışları için değil, sözde entelektüel olduğunu ileri süren sanat dünyasından medyaya, spordan sosyal hayata kadar pek çok alanda belli kesimler, uzun süredir iktidarı hedef almak için yapmadıkları rezillik kalmıyor. Halkı ikna edemeyince bu kez hedef alıp hakaret ediyorlar. Eğitimsiz, cahil bilmem ne diyerek. Bu arkadaşlara göre iktidara oy vermek eşittir cahillik. 
image 6483441 2 2
Yine bu arkadaşlara göre iktidarı destekliyor olmak eğitimsizlik. Çünkü bu arkadaşların gönlüne göre oy vermiyor, onların istediklerine göre hareket etmiyorlar. Mesela sosyal medyada dolaşan Metin Akpınar denen ismin sözleri. Yıllarca bu halkın filmlerini izlediği, sevgisini verdiği ve bu halkın sırtından harika bir hayat süren Akpınar. Şimdi sırf onun gibi düşünüp oy vermiyor diye halkına hakaret ediyor. Oysa ki filmlerinde, bayağı kabarelerinde hep o halk vardı arkasında. Geriye dönük sanat eseri diyebileceğimiz tek işi olmamasına rağmen dönemsel filmler ve programlarla meşhur olduğu gibi, yaşadığı hayatı da bu cahil ve eğitimsiz dediği halka borçlu. 
image 6483441 1 2
Eğer bir derinliği ve gerçekten hayata karşı bir duruşu olsa, sanat filmleri çeker, daha fazla para kazanmak için birbirinden bayağı filmlere imza atmazdı. Türkiye’de özellikle muhalif kesimin dağdaki çobanın oyuyla benim oyum bir mi? Hezeyandan derhal kurtulması gerekiyor. Evet arkadaşım herkesin oyu bir. Aksi durumda senin slogan yaptığın hak, hukuk, eşitlik vs zaten ortadan kalkar. Daha da önemlisi sınıflar oluşur. Daha da ilerisi attığın her slogan ve söylediğin her sözün palavra olduğu ispat olur. Buralara gelirken önünde saygıyla eğildiğin, beni sizler var ettiniz dediğin insanlara tuzun kuruduktan  sonra hakaret etme, aşağılama hakkın olamaz. Ha ben yaparım dersen, gider kendi çöplüğünde kendi zihniyetindekileri ancak tavlarsın. Artık bu ülkede insanları aşağılayan, siyaseti de sanatında sporu da doğru şekilde yapmayan kimsenin o alanda var olma şansı yok. Yıllarca ucuz komedilerle ve ucuz sloganlarla oluşturulan algılar artı gişe yapmıyor, para etmiyor. Her defasında belli bir kitleyi konsolide eden bu davranış tarzı, aslında Togg gibi çok önemli bir yatırımdan heyecanlanmamak, gurur duymamak gibi gerçekten milletten, kendi ülkenden kendi içinden çıktığın toplumdan ne kadar uzaklaştığını gösteriyor.
image 6483441 4 2
Keşke Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener, doğrusunu yapıp, gurur duyulacak bu tarihi açılış törenine katılsa, ve bu ülkeye çakılan her çivinin arkasinda oldukları mesajını verseydiler. Çünkü kendi konsolide ettikleri kitleler bile bu tarihi yatırımı alkışlayıp gurur duyuyorlar. Keşke siyaseti devlet millet için yaptıklarını ispatlayacakları bu önemli fırsatı kaçırmasalardı. Keşke Metin Akpınar ve benzerleri tepki gösterecek diye böylesi önemli bir adımı atmaktan kaçınmasalardı. Gitseydiler belki birkaç aşırı militan tepki verecekti ama tüm Türk milleti ile birlikte sevinecek, gurur duyacaklardı. Milletle kucaklaşacaklardı. Millete yanınızdayız mesajını vereceklerdi. Veremediler. Nasıl da yazık ettiler bilemezsiniz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Kiliçdaroğlu ABDde ses yükseltemedi Ayağına kadar gelen fırsatı ziyan etmek! için yorumda bulun

    Ayağına kadar gelen fırsatı ziyan etmek! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ayağına kadar gelen fırsatı ziyan etmek! için ilk yorumu yapabilirsin.