Bakan Akar’dan önemli açıklamalar

Milli Savunma Bakanı Akar, 9’uncu Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Savunma Bakanları Toplantısı’nın ardından, Azerbaycan Savunma Bakanı Hasanov ve Gürcistan Savunma Bakanı Burchuladze ile ortak basın toplantısı düzenliyor.

<!– wp:paragraph –>
<p>Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan arasındaki iş birliğinin tüm ülkelere örnek olacağına inanıyorum. Türkiye, Kafkasya’da olduğu gibi Karadeniz’de de barış için yapıcı bir politika izlemekte. Türkiye’nin bu katkılarının herkes tarafından görülmesi lazım. Türkiye üzerine düşeni yapmaya devam edecek. Ege’de Türkiye gerçekten barış için böylesine gayret gösterirken, Yunanistan yayılmacı ve saldırgan politikalarına devam etmekte. Yunanistan tarafından planlı NATO tatbikatı sırasında görev yapan uçaklarımıza radar kilidi atılmıştır ve gerekli yanıt verilmiştir. Bu düşmanca tavır, NATO’nun temel ilkelerini hiçe sayacak boyutta küstahlaştığını göstermektedir.</p>
<!– /wp:paragraph –>

<!– wp:paragraph –>
<p>kaynak haber 7</p>
<!– /wp:paragraph –>

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. turk 2 e1671628536280 Bakan Akar’dan önemli açıklamalar için yorumda bulun

    Bakan Akar’dan önemli açıklamalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Akar’dan önemli açıklamalar için ilk yorumu yapabilirsin.