Benzine bu gece yarısından itibaren 75 kuruş indirim bekleniyor

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalgalanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Benzine bu gece yarısından itibaren 75 kuruş indirim gelmesi beklenirken, indirimle birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı 21,18 liraya kadar düşecek.

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ediyor.

19 Kasım Cumartesi gününden itibaren geçerli olmak üzere benzine 75 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

Gelecek indirimle birlikte İstanbul’da benzinin litre fiyatı 21,18 liraya kadar düşecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EPDK’nın fiyatlardaki değişimi açıklayan tek sendika olan EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını açıklamıştı.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. szdxfbgnh Benzine bu gece yarısından itibaren 75 kuruş indirim bekleniyor için yorumda bulun

    Benzine bu gece yarısından itibaren 75 kuruş indirim bekleniyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Benzine bu gece yarısından itibaren 75 kuruş indirim bekleniyor için ilk yorumu yapabilirsin.