Böyle bir yetkin yok, bu milleti aldatmaktır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun geçtiğimiz günlerde yaptığı “KHK’lıları görevlerine iade edeceğiz” şeklindeki sözleri gündem yarattı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun sözlerine cuma namazı çıkışında yaptığı konuşmada yanıt verdi. Cumhurbaşkanı, “Böyle bir yetkin yok, bu milleti aldatmaktır” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma Namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “KHK’lıları göreve iade edeceğiz” şeklindeki sözlerine de değindi.

“BÖYLE BİR YETKİN YOK”
Kılıçdaroğlu’na yönelik, “Böyle bir yetkin yok, bu milleti aldatmaktır” diyen Cumhurbaşkanı, “Bay Kemal kendini buğday ambarında zannediyor. Herhangi bir gücü yok kendisine milletin verdiği yetki yok. Türkiye bir hukuk devleti siz ne zamandan beri yargı oldunuz da yargının yetkilerini kendinde kullanıyorsun? Böyle bir yetkin yok, bu milleti aldatmaktır. Ben şu anda yargıyım hem hakimimi savcıyım gelince bunların hepsini serbest bırakacağım anlamına geliyor. Bu milleti ahmak yerine koyup aldatmaktan başka bir şey değil. 2023 seçimlerine yönelik yalanlardan” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun TEKNOFEST ziyareti hakkında da değerlendirmede bulunarak, “Bay Kemal maalesef partisinin içindeki vekillere sahip değil. Kendi vekili kalkıp SİHA’ları terör örgütleriyle mukayese ettiğini bilmiyor. TB2, TB3 nedir diye soruyor. Haberi yok. İHA hakkında dersini de iyi çalışmamış. Nasıl olduysa Samsun’a uğrayıverdi” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları ise şu şekilde: “Oğul Bush’un ABD’de başkan olduğu zamanda Türkiye’ye vermeleri gereken İHA’ları vermemişlerdi. O zaman Özdemir Bey çocukları ile beraber adımı attılar. İHA’ları üretmeye başladılar, arkasından SİHA’ları ürettiler. Şimdi de Akıncı’yı ürettiler. Samsun’da da görüyorsunuz savaş uçaklarına yönelik çalışmaları da var.

Türkiye bu ürünleri ithal eder bir ülke değil tam aksine ihraç eden bir ülke durumuna geldi. BAYKAR başarılarının üzerine başarılarını katlıyor. BAYKAR değil başkaları da birçok şeyler yapıyorlar. Devlet olarak biz de mühimmatları üreterek BAYKAR’a bu unsurları veren durumuna geldik. Türkiye şimdi yüzde 80’e çıktı milli üretim. Türkiye birçoklarının da korkulu rüyası haline geldi.

NATO daha sonra manevrasını yaptı her zaman olduğu gibi. Silindi. Türkiye ile beraber ayrı bir güç olduklarını ifade etti. Bu bir vaka zaten. Yunanistan’ın rahatsız olması Türkiye – NATO ilişkilerini zayıflatmaz. Türkiyesiz bir NATO düşünülemez. Yunanistan’ın NATO içinde kıymeti harbiyesi yok. Türkiye varsa NATO güçlü, Türkiye yoksa NATO güçlü değil.”

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sozlerine sert yanit Böyle bir yetkin yok, bu milleti aldatmaktır için yorumda bulun

    Böyle bir yetkin yok, bu milleti aldatmaktır için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Böyle bir yetkin yok, bu milleti aldatmaktır için ilk yorumu yapabilirsin.