Çavuşoğlu, mevkidaşının yüzüne karşı söyledi: PKK’ya karşı tedbir alın!

Bakan Çavuşoğlu’ndan Belçikalı mevkidaşına, “Sizden de beklentimiz Belçika’da çok faal olan ve tüm Avrupa’daki terör faaliyetlerini yürüten PKK kuruluşlarına karşı tedbir almanız” çağrısı yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Belçika Dışişleri Hadja Lahbib ile ortak basın toplantısı düzenledi.

İkili görüşmede terörle mücadelenin gündeme geldiğini aktaran Çavuşoğlu, “Müttefikimiz Belçika’da maalesef PKK, DHKP-C ve FETÖ bağlantılı oluşumlar var. Hatta PKK’nın tüm Avrupa’da illegal faaliyetlerini koordine eden kuruluş Belçika’dadır. Bu bilgileri de mevkidaşımla paylaştım” ifadelerini kullandı.

“Terör örgütlerinin Belçika’yı merkez olarak kullanmasının engellenmesi gerekiyor” diyen Çavuşoğlu, terörle mücadelede dayanışma çağrısı yaptı.

Avrupa’da terör örgütü PKK’ya verilen desteğe dikkati çeken Çavuşoğlu, Belçikalı mevkidaşına, “Sizden de beklentimiz Belçika’da çok faal olan ve tüm Avrupa’daki terör faaliyetlerini yürüten PKK kuruluşlarına karşı tedbir almanız” çağrısı yaptı.

haber 7

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. cavsss Çavuşoğlu, mevkidaşının yüzüne karşı söyledi: PKK’ya karşı tedbir alın! için yorumda bulun

    Çavuşoğlu, mevkidaşının yüzüne karşı söyledi: PKK’ya karşı tedbir alın! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çavuşoğlu, mevkidaşının yüzüne karşı söyledi: PKK’ya karşı tedbir alın! için ilk yorumu yapabilirsin.