Çavuşoğlu’ndan son dakika açıklamaları

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu, silahsızlandırılmış Adalarda tatbikat yapan Yunanistan’ın tutumunu eleştirerek, “Rüzgar eken fırtına biçer. Barışı istemiyorsan biz de gereğini yaparız” dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, basın toplantısında konuştu. Çavuşoğlu’nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

ATİNA’DAN ADALARDA TATBİKAT

Yunanistan olumsuz adımlar atıyor. Bizim buna karşı sessiz kalmamız mümkün değil. Silahsızlandırılmış adaların ihlalinden Yunanistan’ın vazgeçmesi lazım. Yunanistan ya geri adım atar ya da biz gereğini yaparız. Zaten Sayın Cumhurbaşkanımızın da ‘Bir gece ansızın’ demesi bu. Bize yönelik tehditlere sessiz kalmamız mümkün değil. Gereken adımı hem hukuki zeminde hem de sahada atmaya devam edeceğiz. Rüzgar eken fırtına biçer. Barışı istemiyorsan biz de gereğini yaparız, bir gece ansızın.

FİNLANDİYA VE İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİ

Yeni hükümetle beraber bazı olumlu adımların atıldığını görüyoruz. Üyelik konusu tamamen onların ahitnamedeki şartları yerine getirmesine bağlıdır.

KAYNAK HABER 7

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. cavusoglu Çavuşoğlu’ndan son dakika açıklamaları için yorumda bulun

    Çavuşoğlu’ndan son dakika açıklamaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çavuşoğlu’ndan son dakika açıklamaları için ilk yorumu yapabilirsin.