Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan altılı masaya gönderme

Altılı masaya bir İran atasözüyle göndermede bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Oturdular konuştular dağıldırlar.” ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Gündeme ilişkin önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen hafta meydana gelen deprem sonrası Düzce’nin deprem bölgesi ilan edildiğini belirtti.

“Düzce’yi genel hayata etkili afet bölgesi ilan ettiğimizi açıklamak istiyorum”

Erdoğan konuya ilişkin, “Düzce’yi genel hayata etkili afet bölgesi ilan ettiğimizi açıklamak istiyorum. Böylece ihya çalışmalarımızı daha etkin şekilde yürütebileceğiz.” dedi.

Daha sonra büyümeye değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, altılı masanın açıkladığı anayasa çalışmasını eleştirdi.

“Oturdular, konuştular, dağıldılar..”

“Bunların güçlendirilmiş parlamenter demokrasi, bu tür palavralarına aldanmayın.” diyen Erdoğan, bir İran atasözüyle göndermede bulundu.

“Nişestend u goftend u ber-hâstend” diyen Erdoğan daha sonra atasözünün Türkçesi olan ‘Oturdular, konuştular, dağıldılar.’ dedi.

“Diğer ittifak hangi amaçla kurulduğu bilinmeyen amorf bir yapı”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuya ilişkin ifadeleri şöyle:

“Türkiye yeni yönetim sistemiyle, özellikle söylüyorum, bunların güçlendirilmiş parlamenter demokrasi, bu tür palavralarına aldanmayın, buradan bir şey çıkmaz. İranlıların güzel bir atasözü var; Oturdular, konuştular, dağıldılar. Bunların durumu bu. Türkiye işin ruhuna uygun şekilde siyasette iki ittifaklı görünüm kazanmıştır. Cumhur İttifakı, ortak hedef birlikteliğiyle milletin huzurundadır. Diğer ittifak ise 6’lı masa ile kamuoyuna çıkmakla birlikte, hangi amaçla kurulduğu bilinmeyen amorf bir yapıdır.”

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. erdogan 6 li masa Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan altılı masaya gönderme için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan altılı masaya gönderme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan altılı masaya gönderme için ilk yorumu yapabilirsin.