Erdoğan, “Asla görüşmem” dediği Sisi ile el sıkıştı, sırada başka bir lider daha var

Dünya Kupası’nın açılışı için davet edildiği Katar’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkent Doha’daki resepsiyonda liderlerle ayaküstü görüştü. Erdoğan’ın bir araya geldiği isimler arasında Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi de yer aldı. Erdoğan’ın Sisi’den sonra önümüzdeki dönemde arasının açık olduğu Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de görüşmesi bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası’nın açılışına katıldı. Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani’nin davetine icabetle gittiği Katar’ın başkenti Doha’da bulunan Al Bayt Stadı’ndaki resepsiyonda da bazı liderlerle ayaküstü görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu kapsamda Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile de tokalaşarak ayaküstü sohbet etti. Bu kısa görüşme, Sisi’nin Mısır’da 3 Temmuz 2013’te Genelkurmay Başkanı iken yönetime el koymasının ardından Türkiye ile Mısır arasındaki en üst düzey temas olarak kayıtlara geçti.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sisi ile tokalaştığı fotoğraf sosyal medyada da konuşuldu. Erdoğan’ın Sisi için “Beni barıştırmaya çalışıyorlar ama asla görüşmem” sözleri yeniden gündem olurken, kısa zamanda “Sisi” ve “Binali Yıldırım” etiketleri de TT’ye girdi. Fotoğrafla ilgili sosyal medyada birçok kullanıcı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2019 İstanbul seçimlerinde söylediği “Pazar günü Sisi mi diyeceğiz, Binali Yıldırım mı diyeceğiz?” sözlerini hatırlattı.

Bu mini zirve dünyada da büyük yankı uyandırırken Erdoğan’ın Sisi’den sonra Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de bir görüşme gerçekleştirebileceği öngörülüyor. Erdoğan geçtiğimiz günlerde G-20 Liderler Zirvesi sonrası açıklamalarda Suriye ile ilişkilere yönelik olarak, “Siyasette ebedi olarak dargınlık, kırgınlık, küslük olmaz. Haziran seçiminden sonra bir sil baştan yapabiliriz.” ifadelerini kullanmıştı.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sisisi Erdoğan, “Asla görüşmem” dediği Sisi ile el sıkıştı, sırada başka bir lider daha var için yorumda bulun

    Erdoğan, “Asla görüşmem” dediği Sisi ile el sıkıştı, sırada başka bir lider daha var için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erdoğan, “Asla görüşmem” dediği Sisi ile el sıkıştı, sırada başka bir lider daha var için ilk yorumu yapabilirsin.