Her şartta kaybeden net: CHP’li seçmen!

Ben ‘Daha daha iyisini yapacağım’ dediklerini duymadım. Duyan varsa beri gelsin. Tüm kavramların değerlerin içini boşaltarak, bir seçim kazanmanın hayalini kuruyor Kemal Kılıçdaroğlu ve onu öne süren akıl. 
kilicdaroglu Xyzx cover
Bir seçim sürecinde bu kadar hiç yıpratılmamıştı bu ülke bu millet ve değerleri. Tüm değerlerin tüm inançların altına dinamik döşüyor muhalefet. Oysa; Yapmaları gereken ülkeyi nasıl idare edeceklerini anlatıp, insanları ikna etmekti. Kolay olanı seçip tüm değerleri yok edip, asalak bir toplum oluşturma projesi ile iktidarı hedeflediler. Cumhur İttifakı tarafından bir sorun görünmüyor.   AK Parti, MHP, BBP, Yeniden Refah taban olarak birbirlerine çok yakın. Yine DSP, solun sağında daha vatansever daha milletten yana tavır koyan, milli vurguları öne çıkan bir parti. Ve; Kızılca kıyamet koparılan Hüda Par. Her gün bir iftiraya hedef olup ona cevap yetiştirmek zorunda bırakılıyor. Hüdapar’a şeriatçı diyor mesela muhalefet kanadı. Bir dönüp sorsunlar Saadet Partililere ‘Şeriat istiyor musunuz?’ diye. Tokat gibi yüzlerine vuracak tabiki istiyoruz sözleri.
Her ne kadar yönetimsel sorunları nedeniyle o kanatta yer alsa da seçmeni şeriatı reddetme ihtimali olmayan bir yapı.
Faşist diyorlardı düne kadar Sinan Oğan, Ümit Özdağ ve milliyetçilere.  Bozkurt Kemal nedir birader.
indir 9
Ümit Özdağ’la birlikte 1 yılda sığınmacıları geri göndereceklerine dair protokol imzalıyorlar. Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ülkücü de olmaz Bozkurt’ta. 
Ancak Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmış ya da ömrünün büyük bölümünü Ülkücü camiada geçirmiş bir grubun adeta asıllarını reddederek, ömürlerince mücadele ettikleri tüm kavramların yanında yer almaları gerçekten çok şaşırtıcı. CHP Atatürk çizgisinden sapmasaydı ben MHP’yi kurmazdım diyen MHP’nin kurucu genel başkanının ömrünü verdiği mücadele CHP ve zihniyetiyle değil miydi? 
alpaslanturkes foto aa 16 9 1574663326
Bugün değişen vaad edilen koltuklar dışında ne var ki? Böylesi bir karmaşık yapı içinde ezberlediklerini birkaç sol sloganla solculuk yapadursun CHP’nin bir kısım tabanı, Kemal Kılıçdaroğlu CHP dye bir parti olmaması içi ne kadar karşı tarafta isim varsa protokol yapıyor. Atatürk’ü yok etti ya şimdi CHP’yi de yok etmek için elinden geleni yapıyor. Düşün iki dakika takeni öne koyarak.  CHP’lisin ve solcusun. 70 yıldır iktidara gelmek için uğraşıyorsun.  Örgütten bahsediyorsun, sol felsefeden dem vuruyorsun. 
Sonra Cumhurbaşkanı adayın yardımcılarını tamamı sağ kesimden gelen 7-8 kişiden belirliyor.  Bakanlarının kahir ekseriyetini onlara söz veriyor. CHP listelerinde oy verecek örgütten bir isim bulamıyorsun.
Sen sanıyorsun iktidara geliyorum aslında bir daha gelmemek üzere tarihten siliniyorsun.  Bir yandan Osmanlı’ya veriyorsun küfrü hakareti. 1923’te tarladan mı bittin mevzuuna girmeden sorgulamıyorsun bile. Osmanlı subayları savaştı milli mücadelede onlar kurdu cumhuriyeti. Daha ilerisi 1921 anayasası geveliyor Yeşil Sol ile CHP. Seçmen aldanır sanarak.  1921 anayasası cumhuriyet kurulmadan önce Osmanlı rejimine göre yapılmış bir anayasa.
Üniter devlette olmaz diyecek tek bir aklı başında isim çıkmıyor koca örgütten iyi mi? Kazansan ne olacak hiç hesap etmiyorsun. CHP’nin başından gitsin diye umut ettiğin ve CHP’li bile saymadığın Kemal Kılıçdaroğlu diyelim hamsi avağa çıktı ve kazandı. Kabinesi ne olacak? Masadan kalktığı için hakaret ettiği Meral Akşener yardımcı, yıllarca  hakaret edip yüce divanla tehdit ettiğin Ali Babacan yardımcı, yobaz deyip Sivas olaylarının zanlısı gösterdiğin Temel Karamollaoğlu yardımcı, hakaret ettiğin faşist dediğin Ümit Özdağ bakan. 
b9tGPjtOiUSgsC7oQqr3jw
Düne kadar faşistdediğin sonra belediye başkanı yaptığın ve hala kabullenmediğin Mansur Yavaş yardımcı. Benim dayım ülkücüydü babam demokrattı diyen yani aile solcu değil gelenek sağcı demeye getiren Ekrem İmamoğlu yardımcı,
1946’dan beri mücadele ettiğin Demokrat Parti’nin Genel Başkanı Yardımcı. İYİ Parti’ye bilmem kaç bakan, Saadet’e bilmem kaç bakan, Yeşil Sol’a bilmem kaç bakan. CHP’ye ise yok bakan. Her türlü kaybeden sensin CHP’li seçmen. Erdoğan kazanırsa gözünü Türkiye’ye diken emperyalizm kaybedecek. Hiç olmazsa emperyalizme karşı savaş verdim dersin Erdoğan’a oy verirsen. Kılıçdaroğlu’na oyu neden verdiğine kendini bile ikna edemezsin. Benden söylemesi…  

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ismail taştan güncel bursa 1 2 Her şartta kaybeden net: CHP’li seçmen! için yorumda bulun

    Her şartta kaybeden net: CHP’li seçmen! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Her şartta kaybeden net: CHP’li seçmen! için ilk yorumu yapabilirsin.