İstanbul’da sağlık çalışanına şiddet

Son dönemlerde sağlık çalışanlarına şiddet olayı gündemden düşmüyor..

Şiddetin son adresi ise İstanbul.

Bağcılar ilçesinde bulunan Çınar Aile Sağlığı Merkezi’nde bir saate yakın süre bekleyen bir kişi çalışanların dikkatini çekti. Doktor Mahmut Doğan’a haber verildi.

“Hasta değilsen içeride bekleyemezsin”

Doktor Doğan, şüpheli kişiye “Hasta değilsen içeride bekleyemezsin” dedi.  Şüpheli ise çıkmayacağını belirterek tartışmaya başladı.

Darbedilen doktor tedavi altında

Çıkan tartışma sonucu, şüpheli doktor Mahmut Doğan’a saldırdı. Yüzüne darbe alan doktor Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Saldırgan ise gözaltına alındı.

Olay anını anlattı

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınan Doğan, gazetecilere saldırı anını anlattı.

Görev yaptığı aile sağlığı merkezinde saat 15.30 sıralarında hasta bakmayı tamamladığını kaydeden Doğan, hemşirelerin, odalarının yanındaki tuvalete sürekli girip çıkan birinden rahatsız olduklarını kendisine telefonla ilettiklerini aktardı.

Doğan, şöyle devam etti:

“Tuvaletten çıkan vatandaşa, ‘Kardeşim burası umumi tuvalet değil, cami tuvaleti de değil, sağlık kuruluşu. Bir saattir buradasınız, 4-5 seferdir tuvalete girip çıkıyorsunuz, insanları rahatsız etmeye hakkınız yok’ dedim. Bana sözlü hakarette bulunup, tehdit edince sekreter hanıma polisi aramasını söyledim. Şahıs, kapıdan çıkarken dönerek gözüme yumruk attı. Yere düşünce başıma tekme atmaya başladı. Arkadaşlarım ayırmış. Beni acil odasına taşıdılar. Gözümle suratımın sağ tarafı çok acıyordu. Ambulans geldi, beni hastaneye getirdiler.”

Saldırganın elinde muhtemelen kesici bir alet olduğunu, yanağında kesik oluştuğunu anlatan Doğan, yetkililerden şiddet olaylarını engelleyecek önlemlerin alınmasını istedi.

Doğan, “Televizyonda meslektaşlarımızın başına gelen hadiseleri izliyordum ama bugün de benim kapımı çaldı. Gerekli önlemler alınmazsa yarın başka bir meslektaşımın kapısını çalacak.” dedi.

kaynak ensınhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. yhiojkqwd İstanbul’da sağlık çalışanına şiddet için yorumda bulun

    İstanbul’da sağlık çalışanına şiddet için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak İstanbul’da sağlık çalışanına şiddet için ilk yorumu yapabilirsin.