“Personelimiz ve müşterilerimiz mağdur edilmemektedir”

Geçtiğimiz hafta Bursa Organize Sanayi Bölgesi’nde bir tekstil fabrikasında çıkan ve çevre illerden de gelen itfaiye ekiplerinin desteğiyle ancak geç saatlerde kontrol altına alınan yangınla ilgili olarak firma yetkilileri tarafından açıklama yapıldı.

RB Karesi Holding Yönetimi’nden yapılan yazılı kamuoyu açıklamasında, fabrikanın iddia edildiği gibi tamamının değil 4 üretim biriminden birinin zarar gördüğü, yangının tamamen söndürüldüğü ve soğutma işlemlerinin ardından yanan kısımların yeniden üretime sokulması için gerekli çalışmaların başlatılacağı belirtildi.

“Yaşanan talihsiz olayda tek tesellinin yaralı ve can kaybının olmamasıdır “denilen açıklamada, görevli çalışanların başka yerleşkelere kaydırıldığı ve üretim ile sevkiyatta herhangi bir aksamanın söz konusu olmadığı da vurgulandı.

RB Karesi Holding imzalı kamuoyu açıklamasının tam metni aşağıda yer almaktadır.

KAMUOYUNA ÖNEMLE DUYURULUR

             RB Karesi Holding olarak Bursa Gürsu, Bursa OSB, Bilecik OSB ve Bandırma OSB  yatırımlarımız başta olmak üzere entegre üretim tesislerimizde  toplam 6 bin 500 çalışanımızla ülkemize katma değer sağlamaktayız.

01 Kasım 2022 Salı günü akşam saat 18.30 sıralarında Bursa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yerleşke içinde bulunan 4 büyük üretim biriminden birinde yangın çıkmıştır. Küçük alanda başlayan yangın itfaiyenin tüm müdahalesine rağmen kısa sürede büyümüş ve maalesef bir bölümümüz zarar görmüştür.

Söz konusu yerleşkemizde bulunan diğer üretim birimlerinde bir hasar olmayıp, üretim ve sevkiyat kesintisiz olarak devam etmektedir.

Yaşadığımız bu talihsiz ve üzücü olayda başta çalışanlarımız olmak üzere, yangına müdahale eden görevlilerde herhangi bir yaralanma ve can kaybı olmaması en büyük tesellimizdir.

Bursa OSB’de yangında kullanılamaz hale gelen birimimizde soğutma işlemleriyle beraber onarım çalışmasına başlanmış olup, en kısa zamanda yeniden üretime devam edilecektir.

Fabrika çalışanlarımız için hiçbir mağduriyet söz konusu değildir. Bu bölümde görevli personelimiz tadilat işlemleri bitinceye kadar holdingimizin diğer yerleşkelerinde çalışmalarını sürdüreceklerdir.

Müşterilerimiz ile tedarikçilerimizi kaygılandırmamak adına üretim ve sevkiyatlarımızda da bir aksama yaşanmaması için tüm tedbirler alınmıştır. Bursa Samanlı, Bursa OSB ve Bilecik OSB yerleşkelerindeki tesislerimizde üretim ve sevkiyat normal akışında devam etmektedir.

Bursa OSB’deki yerleşkemizde yaşanan talihsiz olay anında yanımızda olan ve bizlerin üzüntüsünü paylaşan başta fabrika çalışanlarımız ile aileleri, dostlarımız, iş dünyası ve STK’lar ile  olayın ilk dakikalarından itibaren  desteği ile bizlere güç veren  bakanlarımıza, bakan yardımcılarımıza,  devlet büyüklerimize, milletvekillerimize ,valilerimize, kamu kurum ve kuruluşlarının, genel müdürleri ile il müdürlerine, belediye başkanlarımıza ve siyasi partilerin il, ilçe başkanlarına da teşekkür ederiz.

Yangının başladığı andan itibaren başta Bursa itfaiyesi, AFAD, Arama Kurtarma ve Kızılay ekipleri olmak üzere destek için gelen İstanbul, Balıkesir, Kocaeli, Yalova, Bilecik, Kütahya ve Eskişehir İtfaiye ekiplerine, helikopterleriyle destek veren Orman Bölge Müdürlüğü’ne de şükranlarımızı sunarız.

RB Karesi Holding ailesi olarak dün olduğu gibi bugün ve yarın da tekstil, inşaat ve enerji alanında üretim, istihdam, ihracat, yeni proje ve yeni yatırım hedeflerimizle kentimize ve ülke ekonomimize katkı sağlamaya devam edeceğimizi önemle belirtiriz.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

RB KARESİ HOLDİNG 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ibs “Personelimiz ve müşterilerimiz mağdur edilmemektedir” için yorumda bulun

    “Personelimiz ve müşterilerimiz mağdur edilmemektedir” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak “Personelimiz ve müşterilerimiz mağdur edilmemektedir” için ilk yorumu yapabilirsin.