Selçuk Bayraktar’dan “İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?” sorusuna yanıt

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, dün akşam katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin birçok önemli soruya yanıt verdi. Kendisine yöneltilen “İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?” sorusuna da cevaplayan Bayraktar, “Bu projelerle alakalı mevcut siyasi iktidarın da bir gevşemesi olacak olursa ciddi akamete uğrama riski bulunmakla birlikte en ufak gevşeklik, değişiklik ya da farklı ajandalarla yapılmış eylemlerin her biri bu projeleri yok etmeye yeter” dedi. Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, HaberTürk’te Kübra Par’ın canlı yayınında soruları yanıtladı. “İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?” sorusuna yanıt veren Bayraktar, şunları söyledi: “Bu projelerle alakalı mevcut siyasi iktidarın da bir gevşemesi olacak olursa ciddi akamete uğrama riski ve dünyadaki liderliğini kaybetme riski bulunmak birlikte en ufak gevşeklik, değişiklik ya da farklı ajandalarla yapılmış eylemlerin her biri bu projeleri yok etmeye yeter.

“MÜCADELEYİ KIYMETLİ KILAN DA BU GİBİ ENGELLERDİR”

Arka tarafta Akıncı var, içinde on binlerce parçadan oluşan birçok bilgisayar, on binlerce elektronik bileşen var. 20 senelik birikimimizi ortaya koyduk. Uçak milyonlarca satır yazılımla oluşan zincir. Bu bir mücadele. Mücadeleyi kıymetli kılan da bu gibi engellerdir. Diğer türlü olmuş olsa medeniyetimizin mevcut yarışlarda bu kadar geri olmazdı. Türkiye uzay çağında olurdu. Asıl mevzu teknolojiyi en ileri düzeyde üretemeyecek olursak bağımsız olmamız mümkün değil.

“SİHA’LARI DIŞARIDAN ALMIŞ OLSAYDIK, BU BAŞARILAR ELDE EDİLECEK MİYDİ?”

Hemen komşularımıza bakalım. En yakın komşumuzda neden devlet nişanı veriliyor? Yapılan iş kritik ki bu kadar sahip çıkılıyor? Yıllarca biz terörle mücadele ettik. Bu SİHA’ları dışarıdan almış olsaydık, bu başarılar elde edilecek miydi?.” kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. bayraktar Selçuk Bayraktar’dan “İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?” sorusuna yanıt için yorumda bulun

    Selçuk Bayraktar’dan “İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?” sorusuna yanıt için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Selçuk Bayraktar’dan “İktidar değişirse projelerde engellenme endişeniz var mı?” sorusuna yanıt için ilk yorumu yapabilirsin.