Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban yakalandı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in rüşvet iddialarıyla gündeme gelen AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasında olduğu eski eşi Türk Hava Kurumu Üniversitesi eski rektörü Ünsal Ban, yurt dışına kaçmaya çalışırken Milas’ta yakalandı. Gözaltı kararı bulunan Ban hakkında, boşanma aşamasındaki eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü lideri ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları bulunuyor.

Suç örgütü liderliğinden hüküm giyen Sedat Peker, eski Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, kardeşi AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, Eski Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih Orakcı ile ilgili bir rüşvet sarmalı olduğuna ilişkin iddialarda bulundu.

Sedat Peker, SPK Başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu’nun kendisine bir sorun nedeniyle başvuran Marka Yatırım Holding’in sahibi Mine Tozlu Sineren’i, AK Partili Zehra Taşkesenlioğlu’na yönlendirdiğini iddia etti. Zehra Taşkesenlioğlu’nun da Mine Tozlu’yu Way Out adlı bir finansal danışmanlık şirketine yönlendirdiğini söyleyen Peker, burada Mine Tozlu’dan 12 milyon lira danışmanlık adı altında “rüşvet” istendiğini öne sürdü ve bir belge paylaştı.

Peker’in iddiaları büyük tartışma yaratırken, bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Suç örgütü liderinin rüşvet iddialarının hedefindeki isimlerden biri olan AK Partili Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasında olduğu eşi Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi eski Rektörü Ünsal Ban, yurt dışına kaçma hazırlığı yaptığı sırada Milas’ta yakalandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma çerçevesinde hakkında gözaltı kararı bulunan Ban’ın, deniz yoluyla yurt dışına kaçacağı ihbarı üzerine polis ekipleri harekete geçti. Ban, Muğla’nın Milas ilçesinde kendisine ait olmayan bir araçla seyir halindeyken polis ekiplerince yakalandı.

Ünsal Ban’ın, kendi aracını bırakarak başka bir araçla hareket ettiği, kontrol noktalarından kurtulmak için de farklı güzergahları kullandığı belirtildi. Ban hakkında, boşanma aşamasındaki eşine ait kişisel verileri organize suç örgütü lideri ile paylaşma, tehdit ve şantaj suçlamaları bulunuyor.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Unsal Ban yurt disina kacmaya calisirken yakalandi Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban yakalandı için yorumda bulun

    Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban yakalandı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Taşkesenlioğlu’nun boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban yakalandı için ilk yorumu yapabilirsin.