Twitter parodi olduğunu açıkça belirtmeyen hesapları askıya alacak

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, sahte fotoğraf ve kullanıcı adı ile paylaşım yapan hesapların ‘parodi’ olduklarını açıkça belirtmemeleri durumunda süresiz askıya alınacağını açıkladı.

Uzun süre dünyanın gündemine oturan olaylı tarihi satış gerçekleşti.

SpaceX ve Tesla’nın kurucusu Elon Musk, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformu Twitter’ı satın aldı.

Bu tarihi el değiştirmeden sonra Musk, platformda yapacağı değişiklikleri bir bir açıklamaya başladı.

Musk’un tartışma yaratan Twitter adımları

Musk Twitter’ı aldığı günden bu yana, personelin yarısı işten çıkarıldı ve kullanıcılardan onaylı hesap için ücret talep edildi.

Alınan sert önlemler, platformun dünyanın en zengin kişisi tarafından nasıl yeniden şekillendirileceğine dair bazı erken ipuçları sağladı.

Musk Pazar günü yaptığı açıklamada, “Twitter’ın dünyanın açık ara en doğru bilgi kaynağı haline gelmesi gerekiyor. Bizim görevimiz bu” diyerek sahte hesaplara savaş açtı.

Twitter’da terör estiren sahte hesaplar uçurulacak

Ünlü iş adamı, sahte kimlikler ardına gizlenerek itibar suikastı yapan, toplumları galayana getiren, nefret suçu ve buna benzer birçok suça karışanları rahatsız edecek bir uygulamaya gidecek.

Musk açıklamasında, “parodi” hesabı olduğunu açıkça belirtmeden kimliğe bürünme yapan Twitter kullanıcılarının uyarı yapılmaksızın kalıcı olarak askıya alınacağını söyledi.

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. elon Twitter parodi olduğunu açıkça belirtmeyen hesapları askıya alacak için yorumda bulun

    Twitter parodi olduğunu açıkça belirtmeyen hesapları askıya alacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter parodi olduğunu açıkça belirtmeyen hesapları askıya alacak için ilk yorumu yapabilirsin.