Vatandaşın belini büken enflasyona karşı tedbirler görüşülecek

 

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyor. Saat 14.00’te başlaması beklenen kabinede, vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen enflasyon da görüşülecek. Hükümetin enflasyona karşı yeni tedbirler alması bekleniyor.

Türkiye‘de son dönemde meydana gelen fahiş fiyat artışları ve kendisini iyiden iyiye hissettiren enflasyon, vatandaşları zorlamaya başladı. Hükümet de vatandaşların en çok şikayet ettiği konuların başında gelen enflasyona karşı tedbir almak için kolları sıvadı. Hükümetin enflasyona karşı alacağı yeni tedbirler, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısında görüşülüp karara bağlanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında yapılacak toplantıda, iç ve dış politikaya ilişkin önemli gelişmeler değerlendirilecek. Rusya ve Ukrayna liderleri ile yapılan görüşmelerin detayları ele alınacak. İstanbul’da imzalanan tahıl sevkiyatı anlaşması ile ilgili gelişmeler değerlendirilecek.

Öne çıkacak başlıklardan biri de ekonomi olacak. Fahiş fiyat artışlarının önlenmesi ve enflasyonla mücadele konuları ele alınacak. Kabine toplantısında, hem yurt içinde hem de Irak ve Suriye’nin kuzeyinde yürütülen terörle mücadele operasyonları değerlendirilecek.

Girişimciyi, esnafı ve tüketiciyi faize ezdirmeme politikası kapsamında adım adım düşürülen faizle ilgili gelinen son durum da kabine toplantısında değerlendirilecek. Bilindiği gibi Merkez Bankası’ndan geçtiğimiz hafta 100 baz puanlık bir indirim daha gelmişti.

İsrail ile normalleşme süreci ve Doğu Akdeniz’deki gelişmeler de Kabine’nin gündeminde olacak. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millete Sesleniş konuşması yapacak.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. kabine Vatandaşın belini büken enflasyona karşı tedbirler görüşülecek için yorumda bulun

    Vatandaşın belini büken enflasyona karşı tedbirler görüşülecek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vatandaşın belini büken enflasyona karşı tedbirler görüşülecek için ilk yorumu yapabilirsin.