Yeni bir Türk Devleti kuruldu!

Batı Azerbaycan Gökçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti, bağımsızlığını ilan etti. Böylece yeni bir Türk Devleti kurulmuş oldu. Yeni Türk Cumhuriyeti’ni ilk olarak Türkiye tanıdı. Söz konusu Türk Devleti’nin yer aldığı bölge ise Ermenistan ve Nahçıvan arasındaki bölgeyi kapsayan ve sınırı Azerbaycan’ın içlerine doğru ilerleyen alan. İşte Türkiye’de ilk temsilciliği açılan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanının yaptığı açıklamalar…

Bağımsızlığını ilan eden Batı Azerbaycan Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti ile yeni bir Türk Devleti kurulmuş oldu. Türk Cumhuriyeti’ni ilk tanıyan devlet ise Türkiye. İşte bu yeni Türk Devleti’nin yer aldığı bölge ve yapılan açıklamalar…

GÜVENLİ LİMAN”

Gökçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti, Ermenistan ile Nahçıvan arasındaki bölgeyi kapsıyor ve sınırı Azerbaycan’ın iç bölgelerine doğru ilerliyor. Türkiye ile Göyçe-Zengezur Türk Cumhuriyeti arasında ileriki süreçte ticari ve siyasi anlaşmaların yapılmasının beklendiği belirtiliyor. Öte yandan ülkenin, Türkiye’nin Türk dünyasıyla buluşması noktasında güvenli liman olacağı da aktarılıyor.

GÖYÇE ZENGEZUR TÜRK CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI’NDAN AÇIKLAMA

Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Rizvan Talibov; Göyçe Zengezur Türk Cumhuriyeti’nin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin başkenti Ankara’da ilk temsilciliğini açıyor olmasının devleti ve milleti adına mutluluğunu yaşadığını ifade etti. Talibov, “Biz bir millet, iki devletiz” şeklinde konuştu.

kaynak mynet

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. zengezur Yeni bir Türk Devleti kuruldu! için yorumda bulun

    Yeni bir Türk Devleti kuruldu! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni bir Türk Devleti kuruldu! için ilk yorumu yapabilirsin.