Tayland’a ait savaş gemisi battı: 75 asker kurtarıldı, 31 asker kayıp

Tayland Donanması’na ait savaş gemisi Tayland Körfezi’nde battı. 75 asker kurtarıldı, 31 kayıp askeri arama çalışmaları devam ediyor. Donanma Sözcüsü Pokkrong Monthatphalin yaptığı açıklamada geminin şiddetli rüzgarın etkisiyle kontrolü kaybettiğini ve alabora olduğunu ifade etti.

Tayland deyim yerindeyse felaketi yaşıyor. Donanmaya ait yüzlerce askerin bulunduğu savaş gemisi Tayland Körfezi’nde battı.

Donanma Sözcüsü Pokkrong Monthatphalin vahim gelişmenin ardından yaptığı açıklamada, geminin şiddetli rüzgarın etkisiyle kontrolü kaybettiğini ve su alarak alabora olduğunu ifade ederken, 75 askerin kurtarıldığını ve kayıp 31 askeri arama çalışmalarının ise devam ettiğini kaydetti.

Kayıp denizcilerin bulunması için zamana karşı yarışı sürdüren ekiplerin arama kurtarma çalışmalarına gemilerin yanı sıra helikopterlerin de katıldığı açıklandı.

Öte yandan Tayland Kraliyet Donanması’nın resmi Twitter hesabından paylaşılan fotoğrafta, bir grup askerin dairesel bir cankurtaran sandalında kurtarılmayı bekledikleri anlar yer aldı.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. tayland Tayland’a ait savaş gemisi battı: 75 asker kurtarıldı, 31 asker kayıp için yorumda bulun

    Tayland’a ait savaş gemisi battı: 75 asker kurtarıldı, 31 asker kayıp için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tayland’a ait savaş gemisi battı: 75 asker kurtarıldı, 31 asker kayıp için ilk yorumu yapabilirsin.