Herkes Dünya Kupası’nı kaldırmadan önce Messi’ye giydirilen kıyafeti konuşuyor

Katar’da düzenlenen Dünya Kupası finalinde Arjantin, Fransa’yı yenerek mutlu sona ulaştı. Karşılaşmanın sonunda kupayı almak için kürsüye çıkan kaptan Lionel Messi’ye Katar Emiri tarafından giydirilen “Bişt” adlı geleneksel kıyafet olay oldu. Katar’da cübbe şeklindeki biştin özel ve resmi günlerde tercih edildiği, Messi’ye de bu nedenle giydirildiği belirtilirken, futbolseverler Arjantinli yıldızın sadece Arjantin formasıyla kupayı kaldırarak poz verememesine tepki gösterdi.

2022 Dünya Kupası finalinde Arjantin, Fransa’yı seri penaltı atışları sonunda yenerek Katar‘da tarih yazdı. Maç sonu kupa seremonisinde ortaya çıkan bir görüntü ise sosyal medyada büyük ses getirdi.

Katar‘da normal süresi 2-2 biten final maçı, uzatmalara gitti. Uzatmalarda Arjantin ve Fransa’nın karşılıklı golleriyle seri penaltı atışlarına uzanan mücadeleyi Tangocular kazandı ve 36 yıl sonra Dünya Kupası’nın sahibi oldu.

Karşılaşmanın ardından kupayı almak için kürsüye çıkan Lionel Messi’ye Katar Emiri tarafından “Bişt” adı verilen yöresel kıyafetin giydirilmesi ise olay oldu. Futbolseverler, sosyal medyada Lionel Messi’nin kupayı kaldırırken Arjantin forması yerine bişt ile görüntülenmesinin bir skandal olduğunu belirtti. Katar’da cübbe şeklindeki bişt özel ve resmi günlerde giyilirken, Messi’ye de tarihi kupa töreninde bu yüzden giydirildiği belirtildi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. dunyakapisi Herkes Dünya Kupası’nı kaldırmadan önce Messi’ye giydirilen kıyafeti konuşuyor için yorumda bulun

    Herkes Dünya Kupası’nı kaldırmadan önce Messi’ye giydirilen kıyafeti konuşuyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Herkes Dünya Kupası’nı kaldırmadan önce Messi’ye giydirilen kıyafeti konuşuyor için ilk yorumu yapabilirsin.