Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara 40 yıllık sessizliğini bozdu!..

İbrahim Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara sessizliğini bozdu

40 yıllık sessizliğini bozan Adalet Sara’dan, eski eşi İbrahim Tatlıses’e sert yanıt…
İbrahim Tatlıses'in eski eşi Adalet Sara sessizliğini bozduİbrahim Tatlıses, geçtiğimiz hafta verdiği bir röportajda, “İdo ve Melek Zübeyde dışında hiçbir çocuğumun düğününden haberim olmadı.” demişti. Tatlıses’in sözleri, Şanlıurfa’da yaşayan ilk eşi Adalet Sara’yı kızdırdı.Adalet Sara, İbrahim Tatlıses’in iddialarına sosyal medya hesabından yanıt verdi. Adalet Sara şunları yazdı:

“BABALIK YAPMADI”

“Yapılan röportajda İbrahim Bey’in sadece Melek Zübeyde ve İbrahim’in (İdo) evliliğinden haberi olduğunu, diğer çocuklarının evliliğinden haberi olmadığını söylemesinin gerçekle hiçbir alakası yoktur. İbrahim Bey’in söylediğinin aksine her üç çocuğumun evliliğinden haberi vardı. Fakat babalık vazifesini ne yazık ki, evliliklerinde yapmadı ve yapamadı.

“ÇELENK YOLLADI”

Oğlum Ahmet Salim’in ilk evliliğinde kendisini bizzat ben aradım. İstanbul’da evi düzdük ve Şanlıurfa’da yapılacak düğün hazırlığını tarihini bildirdik. Bahaneler bularak düğüne gelmedi. Düğün günü aramadı ve daha önceden de sonradan da hiçbir yardımda bulunmadı. Daha sonra Müslüm Mert’imin annesi (Allah rahmet merhamet cennet mekan eylesin.) lösemi illetinden vefat ettikten bir müddet sonra Ahmet Rüzgar’ın annesi Tülay ile evliliğinde İbrahim Bey’i aradım.

Hiçbir maddiyat beklemediğimizi, daha önce yapmış olduğu hatayı tekrarlamaması için düğüne katılmasını rica ettim ve düğün zamanında ne yazık ki ‘Antalya’da konserim var’ diyerek bir yabancı gibi düğüne çelenk gönderdi. Telefonla arayıp tebrik bile etmedi.

“KIZINA GEL BARİ DEDİM”

Dünür olarak gelinleri istemeye bile gelmedi. Oğlum Ahmet Salim’e her iki evliliğinde de hiçbir maddi yardımda bulunmadı. Büyük kızım Gülşen Sara’yı ablamın oğlu yeğenime görücü usulüyle isteme talebinde bulununca İbrahim Bey’i aradım. Lütfen hiç olmazsa kız evlat olması dolayısıyla bu kez babalığını yapmasını söyledim ve yine aynı bahaneler…

“DÜĞÜNE FALAN GELMEM”

Bizler yüce dinimizin esaslarına, örflerimize ve geleneklerimize bağlı olduğunuzdan ablamlar rica ettiler, İbrahim Bey Ankara Çakır Gazinosu’nda sahne alıyordu. Ankara’ya kaldığı otele gittik, damadın ağabeyi Mahmut, Allah’ın emri ve peygamberin kavli ile İbrahim Bey’den Gülşen Sara kızımızı istedi. ‘Tamam daha iyi, hiç olmazsa akrabadır’ diyerek olumlu cevap verdi. Şanlıurfa’ya döndük ve ne yazık ki yine hiçbir yardımda bulunmadı. Yine de telefon açıp düğün için kendisinin müsait olacağı bir tarih istedik. ‘İstediğiniz zaman yapın ben kız babasıyım, düğüne falan gelemem’ dedi ve ne düğüne geldi ne de aradı. Ne acayip Melek Zübeyde’nin düğününe katıldı ve düğünde su dağıttığını söyleyen yine kendisi…

“EVLERİNE GİTMEDİ”

Küçük kızım Gülden Ferah için de görücü usulüyle istenmek talebinde bulunulduğunda yine aynı şeyleri yaşadık. Her üç çocuğumun evliliğinden haberi vardı ve üçünde de baba olarak oluru alındı. Ne gelin kızımızın ne de kızımızın istenmesinde bulunmadı. Torunlarım Müslüm Mert, Burak Faruk, Ahmet Sait, Ahmet Rüzgar, Ahmet Aslan, Berfin, Hatice Vera ve Tülin… Doğumlarında ve sünnetlerinde de aynı şeyleri yaşadık…

İbrahim Bey, 1994 yılından şimdiye kadar oğlum Ahmet Salim’in evine 3 kez gitmiştir. Şimdiye kadar ise Gülşen Sara ve Gülden Ferah kızlarımın evine bir kez dahi gelmemiş, görmemiştir.

“HERHALDE RAHATSIZLIĞINDAN DOLAYI HATIRLAMIYOR”

İbrahim Bey’in haberi vardı, herhalde malum rahatsızlığından dolayı hatırlamıyorsa mazurdur ama eğer değilse ki yapılan adaletsizliği zaten kör kadı, sağır sultan bile duyuyor, görüyor.

Sözün kısası şudur ki, haberi vardı.

“ÖZÜR DİLERİM”

Eğer haber dediği sevgili beraberliği ise kızlarım ve torunlarım bundan uzaktır ve bu açıklamayı yaptığım için evlatlarım sizlerden özür dilerim. Eğer söylememiş olsaydım, sizler yapmadığınızla suçlanmanın üzüntüsünü, her haksızlığı yaşayıp sinenize çektiğiniz gibi bunu da çeker, bana izin vermezdiniz.

Adalet Sara…”

İbrahim Tatlıses in eski eşi Adalet Sara sessizliğini bozdu #1
İbrahim Tatlıses in eski eşi Adalet Sara sessizliğini bozdu #2
İbrahim Tatlıses in eski eşi Adalet Sara sessizliğini bozdu #3

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Tatlisesin eski eşi Adalet Sara 40 yillik sessizliğini bozdu.. Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara 40 yıllık sessizliğini bozdu!.. için yorumda bulun

    Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara 40 yıllık sessizliğini bozdu!.. için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tatlıses’in eski eşi Adalet Sara 40 yıllık sessizliğini bozdu!.. için ilk yorumu yapabilirsin.