Osmangazi’de ramazan lezzet, kültür ve sanat şenliği

Osmangazi’de ramazan lezzet, kültür ve sanat şenliği

Bursa Osmangazi Meydanı’nda Ramazan’a özel bir etkinlik olan Lezzet, Kültür ve Sanat Şenliği düzenleniyor. 14 Nisan tarihine kadar devam edecek olan bu etkinlik, birbirinden özel lezzetler, hediyelik eşyalar ve tekstil ürünleriyle ziyaretçilerini ağırlıyor. Projede, Kütahya’nın outlet porselenlerinden bayrama özel hediyelik eşyalara, tekstilden zengin ürün çeşitliliğine kadar pek çok ürün sunuluyor.
WhatsApp Image 2024 03 27 at 16.51.04 1

 

Özellikle farklı yörelerden gelen tatlı çeşitleri ziyaretçilerden büyük beğeni toplarken, kumda kahve içme ve iftar açma gibi geleneksel Türk lezzetlerinin yanı sıra, Türk Masal Kahramanları olan Nasrettin Hoca ve Eşeği, Hacivat ve Karagöz gibi maketler küçük ziyaretçilerin ilgisini çekiyor.

WhatsApp Image 2024 03 27 at 16.51.04 2

 

Etkinliğe ek olarak, Bursa’nın eski görsel fotoğraflarının yer aldığı bir sergi de ziyaretçilere sunuluyor. Bu sergiyle birlikte, şenlik, Bayram sonuna kadar değerli Bursalı dostlarını ağırlamaya devam edecek.

WhatsApp Image 2024 03 27 at 16.51.05 1

 

Yeni eklemelerle birlikte, şenliğin zenginleştirilmiş müzik programı, her akşam farklı sanatçı ve grupların sahne alacağı konserlerle renkleniyor. Ayrıca çocuklar için özel olarak düzenlenen atölye çalışmaları, yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri ve Ramazan ayının ruhunu daha yakından deneyimleyebilecekleri etkinlikler arasında yer alıyor. Bu sayede, şenlik sadece lezzet ve alışverişin değil, aynı zamanda sanat ve eğlencenin de buluşma noktası haline geliyor.

WhatsApp Image 2024 03 27 at 16.51.05

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Osmangazide ramazan lezzet kultur ve sanat senligi Osmangazi’de ramazan lezzet, kültür ve sanat şenliği için yorumda bulun

    Osmangazi’de ramazan lezzet, kültür ve sanat şenliği için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Osmangazi’de ramazan lezzet, kültür ve sanat şenliği için ilk yorumu yapabilirsin.