Algı operasyonundan başka bir şey yok!

Muhalefetin temel çıkmazlarından biri hiç kuşkusuz siyaset üretmek yerine polemik ve algı üreterek sonuca varmak istiyor olması.

Olması gerekeni değil eskide kalmış bir zihniyeti yeniden ayağa kaldırmanın çabası ne yazık ki öne çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunda tartışmalara neden olan bir ziyaret gerçekleşti biliyorsunuz Bursa’da. Tesadüf ki Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan birkaç gün sonra İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bursa’da 4 ilçeyi kapsayan bir ziyaret programı gerçekleştirdi.

jpg 95 730 411

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destek verdiği ilçelere ziyaret programı diye saçma sapan bir başlık altında bildiğiniz liderlik mücadelesinin sahaya yansıması olarak kabul edebileceğimiz bu ziyaret, hazırlanışı, uygulanışı ve sonuçları olarak da oldukça garipti.

Örneğin son iki gün kala Bursa’nın haberi oldu bu ziyaret programından. Ekrem İmamoğlu, CHP’nin darbe ile indirdiği 3.Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın mezarını ziyaretle ballandı örneğin programa. 

Son dönemde CHP Genel Merkezine asılan “Yeter Söz Milletin” pankartı kada garip bir işti bu.

Timsahın gözyaşlarında öteye gidemeyen.

Bilbordlar asıldı kentin dört yanına.

İmamoğlu, Ulu Camide Cuma namazı kılacak diye. Pek alışık olmadığımız bir durum bu. Bilboarda namaz kılacağını yazdırmak oldukça garipsendi. 

 

Cuma Namazı Ulucamii’de büyük kalabalık oluyor normal olarak. 

Orada verilen görüntülerle İmamoğlu’nun büyük ilgi gördüğü algısı oluşturulmak istense de Bursalılar en azından bu numarayı yemediler.

imamoglu nun siradaki duragi bursa program belli oldu 1117675 5

Kapalı çarşı programı ise tepki nedeniyle başlamadan bitti.

Mudanya’da bir avuç partiliye sandalye üstünde konuşabildi Ekrem İmamoğlu.

Mudanya’da tüm çabalara rağmen bir avuçluk Mütareke Meydanı bile dolmadı.

Burada devreye ajans girdi ve sanki binlerci kişi katılmış algısı oluşturulmaya çalışıldı ancak yetmedi. Meydanın fotoğrafları kısa sürede ortaya çıktı ki tam bir fiyasko.

Aynı fiyasko bir kez de Nilüfer Belediye Binası önünde yaşandı.

Burada kurulan platformda katılanlara konuşan ve mağduredebiyatını perçinlemeye çalışan İmamoğlu’nu ancak bir avuç partili ile belediye çalışanı dinledi.

İmamoğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayıymış gibi kendisine verilen eksik bilgilerle algı oluşturmaya çalışırken bir çuval inciri de berbat etti adeta. 

Son olarak Podyumpark’ta düzenlenen yemekte gerek partililer gerekse 6’lı masanın il başkanları ve yönetimleri ile buluşan İmamoğlu, bol bol öne çıkmak isteyen ve tek numaraları bu tür durumlarda fotoğraf çektirmeyi bir maharet sayan CHP yöneticileriyle fotoğraf çektirerek günü tamamladı. 

imamoglu bursa da konustu 1674821846 686

İmamoğlu, şüphesiz Cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor ve bunu sonuna kadar zorlayacak.

Ama bu olmazsa CHP’nin başına geçmenin hesaplarını yaptığı çok açık.

Kemal Kılıçdaroğlu aday olup seçilirse zaten partinin başında olmayacak.

Aday olup seçilmezse CHP’nin başında durma ihtimali yok. Ve aday olamazsa da oyun dışı kalacak. Bunu bilen İmamoğlu, CHP’nin örgütlerini, tabanını kontrol altında tutmak istiyor.

Örgütler ve taban da iki kare fotoğrafa tav olduklarından peşinde dolanıp durdular.

Sorsanız İmamoğlu’nun Bursa programı ne işe yaradı tek satır bir şey diyecek sözleri yok ama, ne yazık ki zihniyet bu olunca yapacak da bir şey yok.

imamoglu 1 768x435 1

Bu ziyaret de ortaya çıkardı ki CHP Bursa’da havlu atmış durumda. 

Çaresizlik içinde idare ediyorlar.

Çok yazık.

Hele masanın il başkan ve yöneticilerinin selden kütük kapma gayretiyle bu anlamsız programlarda boy göstermeleri, gerçekten hem Bursa hem Türkiye siyaseti için çok düşündürücü

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Algi operasyonundan başka bir şey yok Algı operasyonundan başka bir şey yok! için yorumda bulun

    Algı operasyonundan başka bir şey yok! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Algı operasyonundan başka bir şey yok! için ilk yorumu yapabilirsin.