Kılıçdaroğlu’ndan KPSS iddiaları hakkında ilk yorum

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS’de bazı soruların bir yayınevine ait deneme kitapçıklarında daha önce yayınlandığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Sonuçların şaibeli olduğunu öne süren Kılıçdaroğlu, seçimi işaret ederek “Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pazar günü yapılan KPSS’de soruların bazılarının bir yayınevine ait deneme kitapçıklarında daha önce yayınlandığı iddialarına ilişkin sessizliğini bozdu.

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “KPSS ile ilgili yorum yapmıyorum çünkü sınavın şaibesi bir yana, mülakatlar zaten şaibeli, haliyle sonuçlar kesin şaibeli. Bakanlığa da bunun için gitmiştim. Sarayın kendi şaibesini çözme şovuna ise sadece gülüyorum. Merak etmeyin, birkaç ay sonra kökten çözeceğiz” dedi.

Sosyal medyayı ayağa kaldıran iddia sonrasında Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) dün, “2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır” açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise iddialar üzerine Devlet Denetleme Kurulu’na (DDK) inceleme talimatı verdi. Öte yandan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ise görevden alındı.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. jpg 90 1280 720 Kılıçdaroğlu’ndan KPSS iddiaları hakkında ilk yorum için yorumda bulun

    Kılıçdaroğlu’ndan KPSS iddiaları hakkında ilk yorum için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kılıçdaroğlu’ndan KPSS iddiaları hakkında ilk yorum için ilk yorumu yapabilirsin.