Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına tepki

MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına tepki göstererek, “Bu çözülmüş bir meseledir, istismar etmenin manası yok” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam bir video paylaşarak başörtüsüyle ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulundu.

Parti olarak bugün yasa teklifi vereceklerini duyuran Kılıçdaroğlu, “Biliyorsunuz uzun süredir ülkenin yaralarını kapatmaktan ve artık geleceğe güvenle bakmaktan bahsediyorum. Çok açık yaralar var ve bu yaralar bizi hep geçmişe tutsak ediyor. Onun için ben ucu nereye varacaksa varsın bu yaraları kapatmaya kararlıyım. Kadınların giyim kuşamını siyasetin tekelinden çıkartıyoruz. Bu hakkı yasal güvenceye alacağız. Bunu bir tartışma konusu olmaktan tümüyle çıkartacağız. Yarın itibarıyla bu yarayı sonsuza kadar kapatacak adımı atıyoruz. Kanun teklifimizi grup toplantımızdan hemen sonra TBMM’ye sunacağız.” dedi.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bu cozulmus bir meseledir istismar etmenin manasi yok Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına tepki için yorumda bulun

    Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına tepki için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına tepki için ilk yorumu yapabilirsin.