Bakan Bilgin’den “Asgari ücrete ara zam olacak mı?” sorusuna yanıt

Bakan Bilgin katıldığı bir canlı yayında “Asgari ücrete ara zam olacak mı?” sorusuna yanıt verdi. Görüşmelerin sürdüğünü belirten, Bakan Bilgin “Enflasyon diyelim ki yüzde 37-40, ne gerçekleşirse bunun üzerinde kamu çalışanlarımıza zam yapacağız” dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katıldığı bir canlı yayında, temmuz ayında emekli ve memurlara yapılacak zamla ilgili açıklamalarda bulundu. Bilgin konu hakkında “Enflasyon ne gerçekleşirse onun üzerinde kamu çalışanlarımızı koruyan bir oranda ilave zam yapacağız. Türkiye’nin emekçileri endişe etmesinler.” dedi Asgari ücret konusuna da değinen Bilgin, “Görüşmeler sürüyor, önümüzdeki hafta açıklayacağız” ifadelerini kullandı.

“ENFLASYONUN ÜZERİNDE ZAM YAPACAĞIZ”

Açıklamalarının devamında yapılacak olan zammın enflasyonun üzerinde olacağını vurgulayan Bilgin “Temmuzda yapacağımız düzenlemelerle kamu çalışanlarımıza nefes aldıracağız. Enflasyon diyelim ki yüzde 37-40, ne gerçekleşirse bunun üzerinde kamu çalışanlarımıza zam yapacağız” şeklinde konuştu.

“ASGARİ ÜCRET ZAMMINI SOSYAL POLİTİKALARLA DESTEKLEDİK”

Sözlerine, ocak ayında asgari ücrete yapılan zammı sosyal politikalarla desteklediklerini belirterek devam eden Bakan Bilgin, “Biz yüzde 50’nin üzerinde asgari ücreti artırdık. Aralık sonu yaptığımız güncelleme enflasyon nedeniyle unutuldu. Bunun işsizliğe neden olacağı iddia edildi ama öyle olmadı. Biz ekonomideki bütün gelişmeleri sosyal politikalarla destekledik. 3600 ek gösterge meselesini bütün çalışanlara ve gruplara yaydık. 5.3 milyon kamu çalışanı bu düzenleme ile ek haklara sahip oldu” dedi.

kaynak haberler

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Beige Simple Photo Fashion Youtube Thumbnail 2022 06 24T163346.952 Bakan Bilgin’den “Asgari ücrete ara zam olacak mı?” sorusuna yanıt için yorumda bulun

    Bakan Bilgin’den “Asgari ücrete ara zam olacak mı?” sorusuna yanıt için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Bilgin’den “Asgari ücrete ara zam olacak mı?” sorusuna yanıt için ilk yorumu yapabilirsin.