Başkan Usta’dan Ramazan Bayram Mesajı

Başkan Usta’dan Ramazan Bayram Mesajı

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Usta, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Rahmetin, bereketin ve şefaatin müjdelendiği, manevi duyguların en üst seviyede hissedildiği mübarek bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, huzur içinde bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı milli ve manevi bütünleşmenin en üst seviyede hissedildiği, dargınlıkların, kırgınlıkların son bulduğu, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en üst seviyelere çıktığı, milletleri var eden milli birlik ve beraberlik şuurunun güçlendiği, herkesin birbirine hoşgörüyle baktığı müstesna zamanlardır.

Bayramlar akraba, dost ve büyüklerin ziyaret edildiği, hastalara, kimsesizlere, yetimlere, muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı önemli günlerdir. Manevi duyguların yoğun yaşandığı böyle çok özel günlerde çevremizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elini uzatarak onların sıkıntılarının giderilmesine katkıda bulunmak hepimizin görevi olmalıdır.

Dünyada ve ülkemizde etkisini sürdüren Covid-19 salgını devletimizin başından beri aldığı tedbirler nedeniyle artık etkisini kaybetmiş görünüyor. Bu nedenle daha önceki yıllarda salgın nedeniyle gönlümüzce yaşayamadığımız bayram coşkumuzu bu bayramda, sevdiklerimize kucak dolusu sarılarak, birlikte doyasıya yaşayabileceğiz. Özlediğimiz o günlerin coşkusuyla büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öperek gönül köprülerimizi bir kez daha buluşturacağız.

İznik Belediyesi olarak hemşerilerimizin bayramı en iyi şekilde geçirmeleri için başta temizlik ve hijyen çalışmalarımız olmak üzere tüm birimlerimiz ile vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Ailelerinizle birlikte mutlu bir bayram geçirmeniz en büyük dileğimizdir. Bu vesile ile tüm İslam Âleminin Mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyor, birlik ve beraberlik içerisinde nice bayramlar diliyorum” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Başkan Ustadan Ramazan Bayram Mesaji Başkan Usta’dan Ramazan Bayram Mesajı için yorumda bulun

    Başkan Usta’dan Ramazan Bayram Mesajı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Başkan Usta’dan Ramazan Bayram Mesajı için ilk yorumu yapabilirsin.