Bülend Özveren hayatını kaybetti

Geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak yoğun bakıma alınan TRT’nin unutulmaz sunucusu Bülend Özveren, 79 yaşında hayatını yitirdi.

Eurovision şarkı yarışmasının unutulmaz sunucusu ve duayen TV spikeri Bülend Özveren’in hayatını kaybetmesi, medya camiasını ve sevenlerini yasa boğdu.

TRT’nin spikeri ve Eurovision Şarkı Yarışması’nın sunucusu

TRT’nin spikerliğini ve yarışma sunuculuğunu yapan, ayrıca 1975 ve 2012 yılları arasında aralıklarla Eurovision Şarkı Yarışması’nın sunuculuğunu üstlenen Bülend Özveren, geçtiğimiz günlerde yoğun bakıma kaldırılmıştı.

Acı haberi duayen sunucunun eşi verdi

Bülend Özveren’in eşi Sebla Özveren, sosyal medya hesabından “Çok üzgünüm. Bülend’i kaybettik. Başımız sağ olsun.” notu ile duyurdu.

Bülend Özveren kimdir

1943 İstanbul doğumlu olan Bülend Özveren; Sultanahmet İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra, orta öğretimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde, yüksek öğretimini ise Galatasaray Lisesi’nde tamamlayarak, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

1964 yılında TRT’nin açtığı ilk “prodüktörlük” sınavlarında başarılı oldu ve İstanbul Radyosu’ndaki kursu birincilikle tamamladı.

31 Temmuz 1965’te TRT’de televizyon sunucusu olarak çalışmaya başladı.

1972’de spor spikerliği yaptı.

1975-2012 yılları arasında Eurovision Şarkı Yarışması’nı Türkçe olarak sundu
1982’de TRT’de yayınlanan Riziko adlı programın sunuculuğunu üstlendi.

Ardından medya sektöründeki çalışmalarına başka mecralarda devam etti.

1985 yılında kendi reklam şirketini kurdu ve 1987 yılından itibaren de Pen ajans reklam şirketinin genel müdürü olarak görev yaptı.

1986 yılından 1998 yılına kadar TRT’de dış yapımcı olarak canlı yayınlanan yüzlerce yarışma programını hazırladı ve sundu.

kaynak ensonhaber

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. eruovision Bülend Özveren hayatını kaybetti için yorumda bulun

    Bülend Özveren hayatını kaybetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bülend Özveren hayatını kaybetti için ilk yorumu yapabilirsin.